Fossil prezentuje nowe smartwatche z dotykowym wyświetlaczem

fossil-q

Fossil prezentuje nowe smartwatche z dotykowym wyświetlaczem, najbardziej jak dotąd zaawansowane technologicznie

Najnowsze produkty czwartej generacji zmierzą tętno, oferują m.in wbudowany GPS i funkcję płatności zbliżeniowych NFC

Fossil Q przedstawia czwartą generację smartwatchy z dotykowym wyświetlaczem Q Venture i Q Explorist. Ich nazwy zobowiązują i choćby z tego powodu są zapowiedzią, że modele, które swoją premierę miały w poprzednim roku, jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczą. Najnowsze wersje smartwatchy Q Venture i Q Explorist zachowują styl swoich poprzedników, ale dodatkowo oferują długo oczekiwane aktualizacje techniczne. Intencją marki, dzięki kompletnej propozycji nowych funkcji, jest przekazanie w ręce klientów jednego urządzenia all inclusive, które zapewnia komfort użytkowania i oryginalny design.

Jako jedna z pierwszych marek modowych, która wprowadziła technologiczne nowinki do swojej kolekcji, Fossil udowadnia, że nie trzeba przy tym rezygnować z nowoczesnego wzornictwa. Zasilane przez Wear OS firmy Google i Qualcomm® Snapdragon Wear ™ 2100 Platform, nowe urządzenia oferują ulepszenia w każdym aspekcie użytkowania smartwatcha: monitorowanie tętna, funkcję płatności zbliżeniowych NFC, GPS i wodoszczelność. Twórcy zegarka zoptymalizowali też czas jego ładowania, skracając go do około godziny.

Fossil wkroczył na rynek smartwatchy, by zaspokoić rosnące zapotrzebowanie ich użytkowników na nowoczesne rozwiązania technologiczne zamknięte w pięknie zaprojektowanych zegarkach, dających na dodatek możliwość ich personalizowania. Nowa czwarta ich generacja pod względem unikalnych cech nie ustępuje poprzednikom. Z właściwą sobie umiejętnością i klasą Fossil kontynuuje projektowanie inteligentnych zegarków, inspirowanych stylem vintage z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przekazując swoim klientom jedyny w swoim rodzaju dodatek idealnie oddający ich prawdziwe „ja”. To oni decydują o wyborze tarczy swojego zegarka, mając do dyspozycji ponad 36 wyjątkowych wzorów, ale mają też możliwość zamieszczenia swojego ulubionego zdjęcia z mediów społecznościowych przy tworzeniu własnego tła tarczy, by wreszcie dopasować do niej ulubiony pasek. By cieszyć się wszechstronnością smartwatcha, ich właściciele mogą też instalować w nich coraz więcej aplikacji pochodzących od firm zewnętrznych.

„Od naszego wejścia na rynek zegarków smart zawsze naszym priorytetem było szybkie dostosowywanie się do innowacji, zarówno w technologii jak i wzornictwie – mówi Steve Evans, wiceprezes firmy Fossil. – Poprzez dodanie istotnych funkcji, ale bez rezygnacji z doskonałego designu, nasza czwarta generacja smartwatchy dostarczy konsumentom jedno urządzenie, które zaspokoi ich wszystkie potrzeby. Zapewnienie klientom najlepszych doświadczeń z użytkowania naszych zegarków zawsze było dla nas priorytetem, a unowocześniając produkt osiągnęliśmy kolejny etap w jego rozwoju. Nie możemy się doczekać, jak będzie przyjęty przez konsumentów na całym świecie”.

Dzięki nowym funkcjom i modnym wzorom, najnowsze modele Fossil Q Venture HR i Fossil Q Explorist HR mogą okazać się nieodzowne w naszym codziennym życiu. Nowa generacja smartwatchy Fossil Q gwarantuje, że korzystanie z nich jest coraz bardziej kompleksowe, a tego oczekują ich użytkownicy, którzy chcą być na bieżąco z nowoczesnymi technologiami, ale też lubią designerskie gadżety.

Najważniejsze aktualizacje w smartwatchach czwartej generacji, to:

Pomiar tętna:

Pytania o funkcję pomiatu tętna pojawiały się często ze strony konsumentów, dlatego jej wprowadzenie uznano za najwyższy priorytet w tworzeniu linii czwartej generacji Fossil Q. Poza tym Fossil chciał stworzyć wyjątkowe tarcze zegarków, które umożliwiałyby użytkownikom łatwy dostęp do odczytywania danych bezpośrednio z tarczy. Niezależnie od tego, czy po prostu pokonujesz jakąś odległość, czy jesteś na siłowni, możesz automatycznie mierzyć tętno podczas rejestrowanych ćwiczeń z Google Fit.

 • Ustaw pomiar tętna i automatycznie zmierz akcję serca w wielu rodzajach treningów za pomocą aplikacji Google Fit.
 • Wykresy rytmu serca pokazują postępy podczas wielu różnych treningów, przez co zwiększają ich efektywność.
 • Specjalnie zaprojektowane tarcze zegarka dają możliwość szybkiego odczytu liczby uderzeń serca na minutę.

NFC

Technologia NFC pozwala użytkownikom korzystać z funkcji płatności bezpośrednio na smartwatchu. Funkcja jest kompatybilna wyłącznie z Google Pay. Płatności zbliżeniowe NFC umożliwiają użytkownikom finalizację transakcji bez konieczności korzystania z karty. Po wykonaniu kilku ustawień na tarczy zegarka, karta płatnicza jest gotowa na dokonanie płatności za pośrednictwem smartwatcha. To proste rozwiązanie sprawia, że nie trzeba szukać karty lub smartfona, a przecież zegarek jest … w zasięgu ręki.

Wbudowany GPS

Nowa funkcja GPS pozwala monitorować trasę spacerów, biegów, wycieczek czy przejażdżek rowerowych bez konieczności jednoczesnego używania smartfona. Dzięki aplikacji Google Fit lub innych zewnętrznych aplikacji fitness można śledzić trasę bezpośrednio na zegarku. Twój smartwatch automatycznie mapuje i śledzi Twoją lokalizację oraz odległość podczas treningów! Dzięki dodatkowej funkcji swimproof można monitorować treningi pływania oraz korzystać z prysznica bez ryzyka uszkodzenia zegarka. Podczas biegania lub jazdy na rowerze nie musisz mieć telefonu przy sobie, by słuchać muzyki, bo możesz ją pobrać bezpośrednio na smartwatcha za pomocą aplikacji zewnętrznych.

Czy wiesz, że

wraz z czwartą generacją smartwatchy Fossil dostarcza wyjątkowe i dające przyjemność rozwiązania technologiczne. Dzięki różnorodności funkcji i możliwości udostępniania treści „społecznych”, nowe smartwatche dają ogromne szanse na spersonalizowanie i stworzenie naprawdę swojego własnego urządzenia. Dodatkowe funkcje, takie jak pomiar tętna, płatności zbliżeniowe NFC i GPS, umożliwiają użytkownikom korzystanie ze smartwatcha w każdej życiowej sytuacji, pozwalając im jednocześnie zachować wierność autentycznemu i kreatywnemu duchowi innowacyjnego projektu zegarków, który Fossil tworzy od ponad 30 lat.

Smartwatche 4 generacji Q VENTURE HR i Q EXPLORIST HR dostępne będą w cenie od 1.369 zł

Dodatkowe informacje o produkcie:

 • Koperta ze stali nierdzewnej (Q Venture HR: 40mm / Q Explorist HR: 45mm)
 • Wysokiej jakości wyświetlacz cyfrowy z ekranem dotykowym
 • Ponad 24-godzinny czas pracy na baterii (w zależności od użytkowania)
 • Wymienne paski i bransoletki (Q Venture HR: 18mm / Q Explorist HR: 22mm)
 • Podłączenie przez technologię Bluetooth®
 • Synchronizacja bezprzewodowa + ładowanie magnetyczne
 • Kompatybilny z systemem iOS 9.3 i Android 4.4+ (z wyjątkiem wersji Go)
 • Czujniki: Tętno, NFC, GPS, Wysokościomierz, Akcelerometr, Żyroskop, Mikrofon
 • Zasilany przez Wear OS by Google
 • Platforma Qualcomm® Snapdragon Wear ™ 2100

* Asystent Google nie jest dostępny we wszystkich językach. Android, Wear OS by Google, Google Play,
Google Fit i inne znaki są znakami towarowymi Google Inc.
Wear OS by Google i Android są znakami towarowymi Google Inc.

* Asortyment dostępny w połowie listopada 2018 r.

Qualcomm, Snapdragon i Snapdragon Wear są znakami towarowymi firmy Qualcomm Incorporated,
zarejestrowanej w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Qualcomm Snapdragon Wear jest produktem firmy
Qualcomm Technologies, Inc. i / lub jej podmiotów zależnych.