Dla osób poszukujących idealnego smartwatcha do monitorowania aktywności fizycznej oraz codziennego życia, wybór między Garmin Venu 3 a Venu 3S może stanowić trudne zadanie. Oba modele oferują zaawansowane funkcje śledzenia zdrowia i treningu, nowoczesny design oraz wysoką jakość wykonania charakterystyczną dla marki Garmin. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej obu wariantom, porównując ich cechy, specyfikacje techniczne oraz dostępne funkcje.

Smartwatch Venu 3 i Venu 3S – podobieństwa

Jeśli chodzi o design, oba zegarki z serii Venu 3 są wykonane ze stali nierdzewnej (ramka) oraz tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Posiadają okrągłą tarczę. W porównaniu do poprzedniej serii Venu 2 producent wprowadził dużo zmian i wiele nowych funkcji. Obejmują one przede wszystkim nowy czujnik tętna, wykonywanie połączeń bezpośrednio z zegarka, funkcje dedykowane osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim oraz możliwość wyświetlania zdjęć na ekranie zegarka.

Oba modele charakteryzują się wygodą i dobrze leżą na nadgarstku. Dzięki temu zapomnisz o ich noszeniu, nawet podczas wykonywania różnorodnych czynności sportowych. Konstrukcja zegarków jest wysoce elegancka, co sprawia, że można je łączyć zarówno z codziennymi stylizacjami, jak i tymi na imprezy czy święta. Oba urządzenia są również podobne pod względem ceny.

Silikonowy pasek, wyposażony w technologię Quick Release, umożliwia łatwe zdjęcie i wymianę na inny. Jest minimalistyczny i pozbawiony radełkowania, co nadaje mu bardziej sportowego charakteru.

Ekran smartwatchy

Oba zegarki posiadają dotykowy ekran AMOLED o wysokiej rozdzielczości. Zastosowano szkło Gorilla Glass 3, które gwarantuje odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, a także jasny i czytelny ekran. Modele wyróżniają się również wodoszczelnością do 50 m (5 ATM).

Funkcje sportowe

Dzięki wbudowanemu GPS, GLONASS i Galileo, zegarki dokładnie śledzą Twoje położenie. Mają wbudowane ponad 30 preinstalowanych aplikacji sportowych, w tym pływanie, golf, jogę, bieganie, HIIT, trening siłowy czy jazdę na rowerze. Umożliwiają również instruowanie użytkownika odnośnie poprawności wykonywanych ćwiczeń za pomocą animowanych treningów Garmin Coach.

Garmin Venu 3

 

Garmin Venu 3

Pomiar parametrów zdrowia

Smartwatch Garmin Venu 3 i 3S mierzą wykonywaną aktywność fizyczną oraz monitorują zdrowie i ogólne samopoczucie. Są wyposażone w pulsoksymetr, mierzą poziom saturacji, umożliwiają monitorowanie stresu i monitorowanie tętna, badają jakość snu, mierzą statusu HRV (status zmienności tętna), wykrywają drzemki i oceniają poziom energii dzięki funkcji Body Battery, która bierze pod uwagę rodzaj aktywności, poziom stresu i oddech.

Monitorowanie statusu zmienności tętna to ważny parametr określający, w jaki sposób nasz organizm reaguje na zmiany środowiska wewnętrznego, w tym przede wszystkim stres czy zbliżającą się chorobę. Możesz również dzięki temu ocenić swoją gotowość do rozpoczęcia treningu.

Smartwatch dla użytkowników wózków inwalidzkich

W obu smartwatchach mamy do dyspozycji tryb wózka inwalidzkiego, który śledzi pchnięcia i wszelkie aktywności związane z jazdą na wózku czy handbike'u. Po uruchomieniu tego trybu zegarek rejestruje ruch użytkownika jako pchnięcia, a nie kroki. W celu włączenia lub wyłączenia funkcji należy wejść w odpowiednie ustawienia profilu użytkownika.

Kompatybilność i płatności zbliżeniowe

Zegarek Garmin Venu 3 i 3S są kompatybilne z systemem Android i iOS. Umożliwiają odbieranie powiadomień o połączeniach, wiadomościach czy z innych aplikacjach. Zapewniają również możliwość sterowania muzyką w telefonie. Odbieranie połączeń bezpośrednio z zegarka oraz obecność asystenta głosowego, gwarantuje łatwe i szybkie odpowiadanie na wiadomości SMS bezpośrednio z zegarka. W obu przypadkach istnieje możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych, dzięki wyposażeniu w NFC, które oczywiście są kompatybilne z systemem płatności Garmin Pay.

Garmin Venu 3S

Garmin Venu 3S

Smartwatch Venu 3 i Garmin Venu 3S – najważniejsze różnice

Jeśli chodzi o najważniejsze różnice dotyczące dwóch smartwatchy Venu od Garmin, dotyczą one rozmiarów oraz żywotności baterii. Inteligentny zegarek Venu 3S jest skierowany przede wszystkim do kobiet (obudowa 41 mm), natomiast większy Garmin Venu 3 (obudowa 45 mm) został zaprojektowany z myślą o mężczyznach. W Venu 3 mamy do użytku szerszy pasek o szerokości 22 m, natomiast w wersji Venu 3S – 18 mm.

Budowa i rozmiary Garmina Venu 3

Garmin Venu 3 występuje w dwóch wersjach rozmiarów – model Venu 3 posiada kopertę o wymiarach 45 x 45 x 12 mm i waży 46 g (przekątna ekranu 1,4 cala), natomiast Venu 3S jest wyposażony w kopertę o wymiarach 41 x 41 x 12 mm (przekątna ekranu 1,2 cala). Waga tego ostatniego wynosi 40 g. Jeśli chodzi o rozdzielczość, to w Venu 3 wynosi ona 454 x 454 pikseli, natomiast w Venu 3S – 390 x 390 pikseli.

Pojemność i żywotność baterii

Czas działania baterii zależy przede wszystkim od rozmiaru koperty. W przypadku modelu Venu 3 jest to 14 dni w trybie smartwatcha oraz 26 h w trybie GPS. Garmin Venu 3S działa do 10 dni w trybie smartwatcha oraz do 21 h w trybie zegarka. Wersja Venu 3 oferuje więc dłuższą żywotność baterii.

Wersje kolorystyczne w zegarkach Garmin Venu 3

Jeśli chodzi o dostępność kolorystyczną, do wyboru mamy dwa podstawowe kolory zegarka Garmin Venu 3 - czarny i biały. Natomiast linia Venu 3S występuje w czterech wariantach kolorystycznych: "Soft Gold", "French Gold”, szarym oraz grafitowo-czarnym.

Garmin Venu 3 czy 3S – który model wybrać?

Oba smartwatche z serii Venu łączą w sobie zarówno funkcje sportowe, jak i lifestylowe. Są wspaniałym wyborem dla osób, które poszukują eleganckiego zegarka na co dzień wraz z monitorowaniem parametrów zdrowotnych oraz tych związanych z aktywnością fizyczną. Jeśli zastanawiasz się, który model zegarka wybrać, zapoznaj się z dokładnymi parametrami obu sprzętów. Główną różnicą jest przede wszystkim rozmiar smartwatchy, dlatego dopasuj go do Twoich potrzeb i preferencji. Zwróć szczególną uwagę na wygodę i komfort noszenia. Obie wersje są bardzo popularne i cenione wśród swoich użytkowników. 

 

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy