Zegarki sportowe to szeroka gama produktów. Przy wyborze zwróć uwagę jakiego rodzaju parametry ma. Dopasuj urządzenie do swoich potrzeb i aktywności fizycznych. Podstawę stanowi odpowiednio duży i czytelny wyświetlacz, który nawet w słońcu będzie umożliwiał wygodne korzystanie — tego nie zapewnia opaska sportowa.

Dlaczego warto inwestować w smartwatch do treningu?

Warto zainwestować w najlepszy smartwatch, ponieważ jego jakość zwyczajnie się zwróci. Inteligentny zegarek, który trochę kosztuje jest inwestycją nie tylko z myślą o treningu, ale i na co dzień. To doskonały wybór dla osób trenujących, które pragną monitorować wszystkie najważniejsze funkcje życiowe.

Typy smartwatchy do treningu

Smartwatche sportowe możemy podzielić na różne typy, zależnie od aktywności, do których są stworzone. Jedne modele będą dedykowane najpopularniejszym dyscyplinom, inne będą oferowały o wiele bardziej zaawansowane rozwiązania multisportowe. Wyróżnić można serie dla biegaczy, pływaków, ale także miłośnikom zawodów triatlonowych i sportom ekstremalnym.

Smartwatch vs. zegarek sportowy — różnice i podobieństwa

Standardowy smartwatch a zegarek sportowy to tak naprawdę bardzo zbliżone urządzenia. Łączy je wiele podstawowych funkcji, takich jak moduł GPS, dotykowy ekran czy zarządzanie telefonem z poziomu zegarka. Na pierwszy rzut oka więcej mają ze sobą wspólnego niż je dzieli.

Konstrukcja obu typów jest zbliżona, choć należy zauważyć, że smartwatch do treningu wyróżnia sportowy design. Obudowa jest wodo i pyłoszczelna i solidna, więc sprzęt sprawdzi się w trudnych warunkach. Znajdziemy także szereg czujników, które są wspólne jak czujnik tętna czy krokomierz.

Jednak model dla sportowca wyróżnia funkcjonalność, której w zegarku się poszukuje. Smartwatche sportowe pozwalają analizować aktywność fizyczną na wielu płaszczyznach — pokonany dystans, poziom stresu, przebyte kroki, natlenienie krwi czy licznik spalonych kalorii. Tryby sportowe dedykowane są biegom, jeździe na rowerze, pływaniu czy wspinaczce górskiej. Inteligentny zegarek sportowy ma wgrane ćwiczenia, a nawet sugestie dotyczące treningów, a to wszystko na nadgarstku.

Zegarki GPS dla biegaczy

Z myślą o biegaczach powstały smartwatche sportowe, które mają moduł GPS i wiele trybów do biegania, nawet na bieżni na siłowni. Znajdziemy w nich mapy, czy licznik zbędnych kilogramów. Sam zegarek pokaże także poziom energii, ciśnienie krwi, zmierzy jakość snu czy nasycenie krwi tlenem, spalone kalorie i wskaźnik poziomu stresu.

Smartwatche multisportowe

Jeśli uprawiasz triatlon czy inny sport z wielu dyscyplin, zwróć szczególną uwagę na smartwatcha Garmin Fenix, Garmin Forerunner 965 czy Huawei Watch series. Mają one odpowiednie aplikacje, które wyniosą trening na nowy poziom, monitorując rozmaite elementy aktywności. Sprawdzą się zwłaszcza profile triathlonowe i multisportowe.

Specjalistyczne zegarki dla entuzjastów fitness

Smartwatch Garmin to propozycja, która odpowie na potrzeby najbardziej aktywnych sportowców. Na entuzjastów fitness czekają liczne profile sportowe, stan wytrenowania czy codzienne sugestie treningowe. Nie brakuje także funkcji przygotowania wydolnościowego oraz analizy danych dynamiki biegu. Bardzo przydatną funkcją jest ocena gotowości do treningu.

Smartwatch do treningu

Które marki oferują najlepsze smartwatche do treningu?

Idealny smartwatch do treningu ten który traktuje aktywność kompleksowo. Najlepsze marki smartwatchy sportowych to Garmin, Huawei, Xiaomi, Suunto, Polar i Samsung. Oczekiwania względem każdego modelu są spore, ale producenci nie zawodzą. Do ciekawszych propozycji należą:

  1. Garmin Venu 3

  2. Garmin Fenix Watch

  3. Garmin Vivoactive 5

  4. Huawei Watch Ultimate Expedition

Na jakie kwestie zwrócić uwagę wybierając smartwatch sportowy?

Wybierając smartwatch sportowy zwróć uwagę na funkcje. To podstawa, od której zależy to treningi będą odpowiednio monitorowane. Sprawdzi się także to, czy można przez niego prowadzić rozmowy telefoniczne, co pozwoli na rozstanie się ze smartfonem i kontakt, bez przerywania ćwiczeń. Smartwatch sportowy nie musi mieć paska czy koperty ze stali nierdzewnej, świetny wybór stanowią lekkie tworzywa sztuczne.

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy