Zarówno zegarki sportowe Garmin, jak i Suunto są znane w świecie sportu i miłośników gadżetów technologicznych. Niezależnie od tego, czy szukasz wysokiej jakości zegarka do codziennego użytkowania, czy też do ciężkich treningów, w ofertach tych firm znajdziesz to, czego potrzebujesz. Dowiedz się, co wybrać - urządzenia Suunto czy Garmin.

Zegarki sportowe Garmin - charakterystyka

Wszystkie zegarki Garmin mają ekran dotykowy, zazwyczaj pokryty dodatkowymi powłokami np. przeciw pozostawianiu odcisków palców czy odblaskom. W niejednym zegarku Garmin znalazło się szkło szafirowe, natomiast w niektórych modelach znane Corning Gorilla. Marka wyposaża swoje zegarki w płatności zbliżeniowe (Garmin Pay -- więcej o tej funkcjonalności przeczytasz tutaj), zaawansowane tryby do uprawiania sportu czy monitory pracy serca. Kolorowy wyświetlacz AMOLED czy możliwość korzystania z wysokościomierza barometrycznego to coś, co urzeknie każdego!

Zegarki sportowe Garmin długo działają w trybie GPS, niekiedy mają ramki wykonane ze stali nierdzewnej oraz możliwość zmiany pasków, co pozwala na lepsze dopasowanie do siebie wyglądu zegarków. Urządzenia w czasie rzeczywistym pokazują parametry treningowe, monitorują jakość snu, a dzięki temu, że mają tryb oszczędzania energii, można zapewnić sobie bardzo długi czas pracy np. podczas wycieczek. Z kolei łączność Garmin Connect jest znana ze stabilności.

Polecane modele Garmin - jakie modele Garmina warto wybrać?

Wśród zegarków od Garmina warto zwrócić uwagę między innymi na modele:

Garmin Fenix® 7 Pro Sapphire Solar

Garmin Fenix 7 Pro Sapphire Solar

Zobacz wszystkie zegarki Garmin Fenix 7 Pro

Zegarek, który doładowuje się sam, dzięki panelowi solarnemu. Jest odporny na uszkodzenia i uznawany za jeden z najlepszych zegarków w góry. Umożliwia słuchanie muzyki, ma zaawansowane tryby nawigacji i zachwyci każdego nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Garmin Fenix korzysta z Garmin Pay.

Garmin Forerunner 255

Garmin Forerunner® 255

Zobacz wszystkie zegarki Garmin Forerunner 255

Model Forerunner posiada świetny wyświetlacz, waży 49 g i jest to świetny zegarek do biegania w terenie. Biegaczom najbardziej podoba się w nim kilka różnych systemów nawigacji i dokładność pomiarów, a także to, w jaki sposób przesyła dane treningowe na telefon.

Garmin Vivomove sport

Garmin Vivomove Sport White Cream

Zobacz wszystkie zegarki Garmin Vivomove Sport

To zegarek sportowy dla kobiet, który pozwala na monitorowanie wszystkich parametrów ważnych w codziennym życiu. Oblicza czas regeneracji po treningu, ma przejrzystą aplikację i zachwyci każdego użytkownika, który potrzebuje stylowego zegarka na co dzień!

Smartwatch Garmin

Zegarki sportowe Suunto - czy warto?

Wśród zegarków Suunto również znalazły się modele, w których zastosowano szkło szafirowe, wysokościomierz barometryczny, wysokiej jakości czujniki Suunto (pulsoksymetr, pulsometr, monitorowanie snu, stresu). Zegarki sportowe Suunto mają Bluetooth, są odporne na uszkodzenia i zbierają wszystkie ważne dane na wyświetlaczu. Pod względem designu są uznawane za nieco bardziej minimalistyczne od tych, które oferuje marka Garmin.

Użytkownicy chętnie wybierają zegarki z elementami ze stali nierdzewnej, doceniają czytelny wyświetlacz i czas pracy baterii. To świetne zegarki sportowe do biegania, które ułatwiają w trakcie słuchanie muzyki i są obsługiwane przez wszystkie smartfony. Są doceniane za jakość wykonania na całym świecie.

Polecane modele Suunto

Wśród polecanych zegarków Suunto znalazły się przykładowo modele Suunto 9 czy Race. Te zegarki oferują między innymi:

 • zaawansowane systemy nawigacji i świetne mapy,

 • różne wersje kolorystyczne i wymienne paski,

 • hipoalergiczność - np. model Suunto 9 wykonany został z tytanu, by nie uczulać alergików,

 • wodoodporność do 100 metrów,

 • powiadomienia z różnych platform.

Produkty mogą być używane w najróżniejszych warunkach, również w deszczu, czy na basenie, jeśli użytkownik lubi pływanie. Modele Suunto często są porównywane do Garmina. Nic dziwnego - w końcu są używane przez podobne grupy odbiorców, a aktywny użytkownik potrzebuje zaawansowanego zegarka!

Garmin vs Suunto - jaki zegarek wybrać?

W zależności od tego, jaki model Suunto lub Garmin wybierzesz, będziesz mógł liczyć na różne funkcje. Każdy zegarek został stworzony, uwzględniając potrzeby jego odbiorców. Obie firmy przedstawiają powiadomienia w wygodny sposób na urządzeniach noszonych na ręce, jak również w aplikacji. Oferują dokładne mapy, dobrą wytrzymałość baterii i wysoki poziom estetyki. Niektórzy twierdzą, że zegarki Suunto mają szybszy system operacyjny, jednak Garminowi nie można odmówić dokładności pomiarów i szerokiego katalogu funkcji. Smartwatche i smartbandy najróżniejszych marek znajdziesz w sklepie movemore.pl!

Komentarze 3

 • 00ag
  1 maja 2024 17:24

  Garmin Coach oferuje bardziej różnorodne i interesujące programy treningowe, takie jak treningi podbiegów i biegowe zabawy, podczas gdy programy treningowe Polara są bardziej skoncentrowane na dostosowaniu się do bieżącego poziomu wytrenowania i regeneracji. Ogólnie rzecz biorąc, Polar zapewnia treningi lepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Co do Suunto, nie mam wyrobionego zdania.

 • Aktywna mama
  21 kwietnia 2024 20:06

  Zegarki Garmin wydają się idealne dla aktywnych mam, które chcą mieć wszystkie swoje treningi i parametry zdrowotne pod kontrolą. Funkcje monitorowania snu i długi czas pracy baterii to dla mnie kluczowe, zwłaszcza mając na uwadze codzienne obowiązki w kuchni i obsługę życia przy dzieciach

 • Kubal
  6 lutego 2024 22:10

  Już ponad rok mam Garmin venu sq a dopiero teraz się dowiedziałem że mam możliwość zaplanowania własnej trasy i przesłania ją na zegarek XD