Podróżowanie na rowerze oraz praktykowanie kolarstwa to świetna forma spędzania czasu, oraz przemieszczania się. Pewnym utrudnieniem staje się korzystanie w tym czasie z telefonu, który nierzadko jest wręcz przedłużeniem ręki. Trzymanie go w plecaku jest problematyczne, a w kieszeni, choć ułatwia dostęp do niego, to w czasie jazdy jest to niewygodne i ryzykujemy tym, że smartfon nam wypadnie.

Odpowiedzią jest uchwyt rowerowy na telefon. To przestrzeń dla urządzenia gwarantująca jego bezpieczeństwo, montowana do pojazdu, jego ramy lub kierownicy. Warto jednak postawić na dobry uchwyt rowerowy.

Dlaczego mocowanie telefonu jest ważne?

Korzystanie ze smartfona w trakcie poruszania się na rowerze jest nie tylko niewygodne, ale także stwarza zagrożenie dla nas i innych uczestników ruchu drogowego. I tu pojawia się Hama uchwyt rowerowy na telefon.

Tego rodzaju akcesoria pozwalają mieć na oku urządzenie i korzystać z niego w trakcie jazdy w sposób jak najbardziej bezpieczny, bez ryzyka zagapienia się, utraty równowagi, zgubienia telefonu lub spowodowania wypadku. To właśnie uchwyt montowany do roweru pozwala na bezproblemowe użytkowanie ze smartfona i zwiększa stopień ochrony.

Dla kogo jest to propozycja? Dla każdego, kto korzysta z roweru i chce korzystać jednocześnie z telefonu — czy to do rozmów służbowych lub prywatnych, do zmiany muzyki, jako licznika rowerowego, czy w formie nawigacji do śledzenia trasy. A to wszystko bez konieczności zatrzymywania się.

Uchwyt montowany do ramy roweru lub jego kierownicy umożliwia korzystanie z pełni możliwości smartfona. Między innymi pozwala wygodnie obsługiwać ekran, podpiąć słuchawki czy nawet ładować go w trakcie jazdy. Dzięki stabilnemu mocowaniu za pomocą solidnego zacisku i śruby blokującej całość pewnie się trzyma i mamy pewność, że nic po drodze się nie rozłączy.

Uchwyt rowerowy Hama Slim

Uchwyt rowerowy Hama Slim

Zobacz wszystkie uchwyty rowerowe Hama

Uchwyty rowerowe — na co zwracać uwagę?

Jeśli interesuje nas uchwyt na telefon to powinniśmy zwracać uwagę na to, co kupujemy. Choć nie są to drogie gadżety, to jednak różnią się ceną — producenci mają w swoim asortymencie różne serie różniące się sposobem mocowania, obecnością etui w zestawie czy wymiarami smartfona jaki można w nich umieścić. Pamiętajmy, by telefon do roweru podpinać jedynie markowymi akcesoriami.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że w segmencie tego rodzaju produktów trudno o specjalnie dedykowane do danego smartfona wyposażenie. Uniwersalny uchwyt na telefon to bezpieczna opcja zakupu. Ważne, aby był wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, charakteryzował się prostą montażu i wysoką funkcjonalnością — regulacja kąta widzenia jest tym, co zapewnia łatwy dostęp do ekranu i co uchwyt na telefon po prostu musi mieć.

Telefon do roweru możemy podpiąć na dwa sposoby. Pierwszy jest montowany bezpośrednio na kierownicy roweru, umożliwiając łatwy dostęp do telefonu podczas ruchu. Drugi jest osadzany na ramie roweru, zapewniając stabilne miejsce dla smartfonu i chroniąc go przed wibracjami w następstwie jazdy.

Ciekawą propozycją jest model z funkcją ładowania. Jest nieco droższy, ale pozwala na bezprzewodowe ładowanie (indukcyjne) urządzenia w trakcie przemieszczania się. To wariant dla tych, którzy chcą przypiąć telefon do roweru, ale niekoniecznie chcą ze sobą wozić powerbank.

Hama uchwyt rowerowy uniwersalny

Hama uchwyt rowerowy uniwersalny

Zobacz wszystkie uchwyty rowerowe Hama

Uchwyt rowerowy na telefon z etui czy bez?

Wiemy już, że możemy przypiąć każdy telefon do roweru. Producenci mają w swojej ofercie uchwyty z etui i bez niego. Wariant wyposażony w pokrowiec na telefon to akcesorium dedykowane przede wszystkim dla telefonu, który nie jest pyło- i wodoszczelny. Jeśli jednak nasz smartfon jest certyfikowany zgodnie z normą np. IP68, to nie jest to obowiązkowa pozycja. Oczywiście, o tym uchwycie powinniśmy pomyśleć również, gdy chcemy uchronić telefon przed zabrudzeniami, to z całą pewnością dołączony do niego futerał to wygodne rozwiązanie.

Uchwyt rowerowy na telefon

Odpowiedni do roweru uchwyt — kilka propozycji

Uchwyty na telefon to pokaźna liczba rozmaitych akcesoriów. Pośród licznych modeli na kierownicę warto zwrócić uwagę na tych kilka propozycji.

  • Hama uchwyt rowerowy Slim jest to wariant, który mocuje się za pomocą obejmy do kierownicy o średnicy rury max. 40 mm. Cechuje go wygoda, ponieważ montaż jest prosty i szybki. Model ten ma futerał, który pomieści telefon o wymiarach 160 mm wysokości i 80 mm szerokości, więc praktycznie każdy smartfon będzie tu pasował. Folia jest przezroczysta i umożliwia korzystanie z ekranu dotykowego. Choć montaż i demontaż futerału odbywają się na jeden klik, to trzyma się on pewnie w czasie ruchu, nawet przy większych drganiach.

  • Hama uchwyt rowerowy uniwersalny dopasowuje się do rozmiaru urządzenia za pomocą odpowiednich zacisków ulokowanych po bokach — szerokość rozstawu waha się od 5 do 9 cm. Mechanizm znany jest z topowych uchwytów samochodowych i unieruchamia smartfon horyzontalnie. Mocowanie jest pewne i stabilne. Dodatkową formą zabezpieczenia jest tzw. pajączek, który stabilizuje smartfon w pozycji wertykalnej. Dlatego sprawdza się świetnie nawet podczas dynamicznej i szybkiej jazdy po wymagających trasach. Na uwagę zasługuje przegub kulkowy, który pozwala na obrót o 360 stopni oraz regulację kąta nachylenia. Dzięki temu jest to bardzo interesująca seria.

  • Maclean MC-823 to inna ciekawa propozycja, której budowa jest prosta, ale jednocześnie całość jest bardzo funkcjonalna i prosta w montażu — za co odpowiada autorski system mocowania Maclean Fast Connect. Uchwyt zapełnia pełną stabilność, pasuje do każdej kierownicy oraz ma szeroki rozstaw ramion, co pozwala umieścić w nim praktycznie każdy smartfon.

  • GUB Plus11 to akcesorium wykonane z aluminium z gumkami chroniącymi smartfon przed otarciami, który pozwala pomieścić urządzenia o szerokości 6-10 cm. Konstrukcja jest bardzo solidna i prosta w montażu, czy to na kierownicy, ramie czy wsporniku o grubości rury do 31,8 mm. Ten wariant stabilizuje telefon ze wszystkich stron i zapewnia jego pełny obrót.

  • Wozinsky WBHBK4 to model uchwytu, który daje bezpieczeństwo i pewność, że smartfon jest w pełni chroniny, dzięki odpowiedniej stabilizacji, również z wykorzystaniem antypoślizgowych mocowań. Montaż jest szybki i wygodny, a co ważne, nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia. Pasuje na kierownice o średnicy rury do 38 mm i jest kompatybilny ze smartfonami od 4,7 do 6,8 cala.

Jak widać jest w czym wybierać. Przed zakupem, warto sprawdzić na stronie poszczególne uchwyty na telefon i dobrać akcesorium do własnych potrzeb.

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy