Spis treści

    Wśród wielu innowacyjnych modeli smartwatchy można znaleźć również idealny zegarek dla cukrzyka wyposażony w funkcję dynamicznego monitorowania ciepła metabolicznego. Dzięki temu i kilku innym pomiarom urządzenie tworzy model użytkownika na bazie informacji zebranych w określonym okresie informacji. Możliwe jest wówczas dokonywanie obliczania poziom glukozy we krwi bez konieczności nakłuwania palca, co z pewnością docenią wszyscy zmagający się z chorobą. Sprawdź, co warto wiedzieć o zegarkach wykonujących pomiar glukozy.

    Dlaczego zegarek dla cukrzyka jest ważny?

    Miarodajne dane co do obliczania poziomu glukozy we krwi w przypadku cukrzyków są niezwykle istotne dla zachowania dobrego samopoczucia i codziennego funkcjonowania. Niestety na co dzień chorzy nie zawsze są w stanie w danej chwili sprawdzić wartość poziomu cukru we krwi, co w przypadku zawahań może skończyć się np. omdleniem.

    Inteligentny zegarek dla cukrzyka może stanowić pewną alternatywę dla tradycyjnych pomiarów i być uzupełnieniem klasycznych glukometrów. Gadżet przy wykorzystaniu czterech metod monitorowania umożliwia pomiar cukru we krwi w czasie rzeczywistym, co pozwala w porę zareagować choremu na wszelkie odstępstwa od normy.

    Co to jest dynamiczne monitorowanie ciepła metabolicznego?

    Inteligentne zegarki dla cukrzyków dokonują pomiaru cukru we krwi głównie dzięki zastosowaniu dynamicznego monitorowania ciepła metabolicznego. Algorytm sztucznej inteligencji wyników wykrywa za pomocą specjalnych czujników optycznych zmiany w organizmie cukrzyka, a kiedy ich profil odpowiada możliwym zaburzeniom poziomu cukru, smartwatch wysyła użytkownikowi powiadomienie.

    Zegarek cukrzyka monitoruje poziom glukozy we krwi użytkownika w sposób niewymagający z jego strony żadnego zaangażowania.

    Monitorowanie poziomu cukru

    Kontrola glukozy to nie jedyna funkcja, jaką posiadają zegarki dla cukrzyków. Smartwatch buduje model użytkownika w czasie rzeczywistym na podstawie zebranych pomiarów z wielu innych funkcji, jakie dostępne są także w innych modelach zegarków. Mowa tu o monitorowaniu jakości snu, mierzeniu tętna czy wyposażeniu w tryby sportowe.

    Jak zegarek dla cukrzyka pomaga w monitorowaniu poziomu cukru?

    Pomiar cukru w zegarku odbywa się przy wykorzystaniu czterech metod monitorowania, do których poza dynamicznym ciepłem metabolicznym można zaliczyć EKG, PPG oraz analizowanie spektroskopii absorpcyjnej. Ponadto w budowaniu profilu cukrzyka brany jest pod uwagę ogólny stan zdrowia mierzony na podstawie zebranych danych takich jak np. poziom tlenu czy tętna.

    Wszystkie te sygnały wysyłane przez ludzkie ciało są następnie analizowane przez stosowny algorytm, dzięki czemu możliwe staje się ukazanie poziomu glukozy w czasie rzeczywistym na ekranie smartwatcha.

    Zalety ciągłego pomiaru poziomu cukru przez zegarek

    Dzięki temu, że inteligentny zegarek zbiera najważniejsze dane przez cały czas, kiedy jest założony na nadgarstek, pokaże poziom glukozy w każdym momencie dnia i nocy. Taki monitoring nie wymaga nakłucia palca, więc jest ogromnym ułatwieniem dla osób cierpiących na cukrzycę. Jedyne działanie ze strony użytkownika zegarka wiąże się z wcześniejszym założeniem go.

    Ponadto w przypadku nagłego pogorszenia się stanu zdrowia urządzenie zasygnalizuje odstępstwo od normy, co znacznie przyspieszy konieczną interwencję. Smartwatch daje stały dostęp do informacji, a gromadząc dane, pomaga stworzyć profil przebiegu choroby w kwestii poziomu glukozy we krwi. Smartwatch umożliwia więc osobie chorej przebywanie pod stałą kontrolą.

    Smartwatch dla cukrzyka

    Jakie powiadomienia są dostępne na zegarku dla cukrzyka?

    Długofalowe korzystanie z zegarka dla cukrzyków pozwala doprecyzować uzyskiwane wyniki. Na ekranie użytkownik może zobaczyć aktualny poziom cukru we krwi, a także odniesienie tej wartości do danych zebranych w ciągu jednego dnia, jak i wybranego okresu.

    Ponadto można otrzymać miarodajne dane także odnośnie do pozostałych kluczowych parametrów życiowych takich jak tętno czy poziom natlenienia krwi, co bywa pomocne podczas wizyt lekarskich czy monitorowania zdrowia na co dzień.

    Aplikacje wspierające zarządzanie cukrzycą

    Współczesna technologia pozwala też łączyć smartwatche z innymi urządzeniami i analizować dane oraz rozszerzać ich funkcje, wykorzystując do tego celu różne aplikacje. Wśród nich prym wiedzie aplikacja MiniMed Mobile, dzięki której można nie tylko monitorować swój stan zdrowia i poziom glukozy, ale też poszerzać zakres wiedzy o cukrzycy.

    Smartwatche z przydatnymi funkcjami mierzącymi parametry życiowe to m.in. najnowsze modele zegarków od Huawei Watch. Wśród nich można znaleźć urządzenia doskonałej jakości na każdą kieszeń.

    Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy