Co powinien mieć dobry zegarek sportowy do zadań specjalnych? Czujnik tętna, miernik wysokości, odtwarzacz muzyki? W dzisiejszym artykule znajdziesz szczegółowe porównanie dwóch rozchwytywanych zegarków o ponadprzeciętnych parametrach: Polar Grit X Pro oraz Garmin Fenix 6 x Pro. Który z nich warto kupić? Jakie funkcje znalazły się na wyposażeniu przytoczonych modeli?

Polar Grit X Pro - nowoczesny smartwatch dla sportowców

Polar Grit X Pro to nowoczesny zegarek dla wymagających. Wykonany z szafirowego szkła oferuje wytrzymałość na najwyższym poziomie. Został zaprojektowany po to, by znosić najcięższe warunki - zachowuje niemal perfekcyjną sprawność w temperaturach od -20 do 50 stopni, jednak w temperaturze poniżej -10 stopni wskaźnik naładowania baterii szybciej się obniża.

Jest wodoszczelny do 100 metrów, a jego rezerwy energii pozwalają na działanie do 7 dni bez ładowania. Działa do 40 godzin treningu, wykonując jednocześnie pomiar tętna oraz będąc w trybie GPS. Wyświetla dane dotyczące współrzędnych, ma miernik wysokości (wysokościomierz), pulsoksymetr, odtwarzacz muzyki, monitorowanie snu i bez problemów łączy się z systemem Android.

Automatycznie prowadzi dziennik ćwiczeń, a czujnik tętna i inne pozwalają sprawdzać pułap tlenowy i na bieżąco zliczać spalone kalorie. Polar Grit X Pro mierzy też przebyty dystans, a tryb oszczędzania baterii pozwala znacznie wydłużyć czas jego działania. Praktyczne powiadomienia ułatwiają i uprzyjemniają trening oraz codzienne funkcjonowanie, a także pozwalają zadbać o swoją kondycję i ogólną jakość życia.

Garmin Fenix 6 x Pro - co to za zegarek?

Podobnie, jak poprzednik ma czujnik tętna, zatem oferuje bardzo dokładny pomiar tętna. W czasie rzeczywistym pokazuje parametry treningu i te dotyczące parametrów życiowych. Tryb zegarka można dostosować do siebie - istnieje możliwość ustawienia trybu nocnego lub oszczędzania energii. W wybranym trybie zegarka wycisza się powiadomienia, albo odpowiednio wydłuża czas jego działania. Garmin Fenix 6 x Pro jest niezwykle chwalony przez użytkowników.

Garmin Fenix zmierzy jakość snu, a rano przeglądniesz kompleksowy raport z tego, jak wyglądała dana noc. Zegarek umożliwia także monitorowanie nawodnienia i regeneracji po treningu. Ma kompas, pulsoksymetr, wysokościomierz, monitoring oddechu, mapy topograficzne i narciarskie, a dzięki temu, że umożliwia dokładną nawigację, może planować trasę powrotną. Był przetestowany zgodnie z normami wytrzymałości amerykańskiego wojska. Czy istnieje lepszy zegarek do biegania, wypadów w góry, wycieczek i innych aktywności? Prawdopodobnie nie!

Polar Grit x Pro

Polar Grit X Pro i Garmin Fenix 6 x Pro - podstawowe różnice

Polar Grit X Pro ma 32 GB pamięci, ekran 1,2 cala i oferuje rozdzielczość 240 x 240. Garmin Fenix 6 x Pro ma 16 GB pamięci, ekran 1,3 cala i rozdzielczość 260 x 260 pikseli. Polar Grit X Pro nie oferuje jednak pomiarów saturacji, a jego czas działania na baterii od poprzedniego ładowania wynosi jedynie 7 dni, podczas gdy jego konkurencji aż 18. Oba zegarki mają takie same wymiary, jednak Garmin Fenix 6 x Pro jest o 1,5 milimetra grubszy. Polar Grit X Pro jest kompatybilny z systemem Android, IOS oraz HarmonyOS, natomiast Garmin Fenix tylko z dwoma pierwszymi.

Polar Grit X Pro czy Garmin Fenix 6 x Pro?

Polar Grit X Pro jest znacznie tańszy od propozycji Garmin. Garmin Fenix 6 x Pro obsługuje z kolei płatności zbliżeniowe i ma dłuższy czas działania na jednym ładowaniu. Dysponuje też większą ilością czujników i oferuje bardzo przejrzystą prezentację zbieranych danych. Smartwatche Garmin są znane z wysokiej jakości.

Oba modele mają te najważniejsze mierniki, jak czujnik tętna, wykonujący pomiar tętna na zadowalającym poziomie i zróżnicowane systemy nawigacji. Są także świetnie wykonane z zewnątrz i bardzo dopracowane pod względem designu. To, czy lepiej sprawdzi się Polar Grit X Pro, czy Garmin Fenix 6 x Pro zależne jest jednak od indywidualnych preferencji i tego, na czym zależy konkretnemu użytkownikowi. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju zegarka szukasz, znajdziesz go w movemore.pl!

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy