Pokazywania czasu to podstawowa funkcja, którą każdy zegarek ma. Jednak w przypadku smartwatchy pojawia się o wiele więcej możliwości. Służą one do odbierania połączeń, monitorowania funkcji życiowych, słuchania muzyki czy wspierania aktywności sportowych. Wciąż jednak chcemy, by po zerknięciu na zegarek wskazywał on porę dnia, a nawet dzień.

Funkcji jest naprawdę sporo i wiele osób może zastanawiać się jak ustawić godzinę na smartwatch. Czy jest to trudne i skomplikowane? Nic bardziej mylnego. Oczywiście mogą niekiedy pojawiać się trudności, które szczególnie początkującym użytkownikom mogą sprawić mały problem. Przeprowadzamy więc przez ten proces krok po kroku!

Jak ustawić godzinę w smartwatchu z systemem Android?

Pokazywanie godziny to w zasadzie oczywistość w każdym smartwatchu. W smartwatchu z Androidem ustawianie godziny jest możliwe na dwa sposoby. Pierwszy stanowi ręczne ustawianie. W drugim przypadku sparowanie urządzenia z telefonem powoduje, że zegarek sam wykrywa strefę czasową i względem niej aktualizuje czas.

Czy ustawienie godziny w każdym smartwatchu wygląda tak samo?

Zegarki różnych producentów są do siebie podobne, niezależnie od tego jaki system operacyjny mają wgrany — czy będzie to Wear OS (Android) czy watchOS (Apple). Jeśli więc umiesz ustawić godzinę w smartwatch marki Huawei czy Garmin, potrafisz też w urządzeniu firmy Samsung czy Apple.

Oczywiście, nie zawsze ścieżka jest taka sama, ale co do zasady nie jest to bardzo skomplikowane zadanie.

Jak połączyć smartwatch z telefonem z systemem Android?

Do tego potrzebna jest łączność bluetooth oraz dedykowana aplikacja zainstalowana w telefonie. Robisz to w trzech krokach:

  1. Pobierasz aplikację z App Store lub Sklep Play.

  2. Parujesz urządzenia przez bluetooth.

  3. Konfigurujesz aplikację (czasem trzeba założyć konto).

Raz wykonane połączenie wystarczy. Za każdym razem, gdy włączysz bluetooth to zegarek automatycznie sparuje się z telefonem.

Jak ustawić godzinę w smartwatchu na Androidzie?

Ustawienie godziny w smartwatchu z systemem Android jest proste:

  • Wchodzisz w zakładkę "Ustawienia"

  • Szukasz zakładki "System" lub "Ogólne"

  • Przechodzisz do opcji "Data i godzina", tam wszystko zmieniasz i zapisujesz

Godzina zmieniona!

Jak zmienić godzinę w smartwatchu Apple?

W przypadku sprzętu od Apple wygląda to tak:

  • Wchodzisz w "Ustawienia"

  • Wybierasz opcję "Ogólne"

  • Przechodzisz do "Data i czas" i dokonujesz potrzebnych zmian

I to wszystko!

Smartwatch

Ustawianie daty oraz godziny systemowej Twojego smartwatcha

Godzinę i datę możesz ustawić ręcznie lub automatycznie. Jeśli zrobisz to ręcznie, ale pozostawisz aktualizacje względem parametrów z telefonu, wtedy po sparowaniu od razu wskoczą dane ze smartfona.

Zegarki bez natychmiastowej zmiany daty

Nie wszystkie zegarki zmieniają godzinę względem danej strefy czasowej, choć ogólnie jest to standard. Ma to jednak pewien plus, bywa, że w momencie przestawiania zegarków z czasu letniego na zimowy i odwrotnie, system nieco wariuje i może pokazywać raz stary, a raz nowy czas.

Jak ustawić datę i godzinę w smartwatchu?

Ustawienia daty i godziny w smartwatchu są zbliżone do tych z telefonu. Zawsze odwiedzamy zakładkę "ustawienia", która najczęściej jest na samym końcu opcji zegarka, za jego funkcjami. Gdy urządzenia, czyli smartwatch i smartfon, nie są sparowane, wtedy wystarczy jedynie zmienić to, co nas interesuje. Każde połączenie sprzętów sprawia, że w zegarku ustawia się automatycznie czas lokalny zaczytywany z telefonu — rozwiązanie to można oczywiści wyłączyć.

Aplikacje na smartwatcha – jak je zainstalować?

Wystarczy wejść do sklepu Google Play lub App Store i wyszukać spośród aplikacji tę która dedykowana jest naszemu urządzeniu. Jest ona różna dla producenta i tak:

  • Garmin — apka Garmin Connect

  • Samsung — apka Galaxy Wearable

  • Apple — apka Apple Watch

  • Oppo — apka HeyTap Health App

  • Xiaomi — apka Mi Fitness

Nie wiesz jaką pobrać, aby sparować zegarek ze smartfonem? Informację znajdziesz w instrukcji, urządzeniu, internecie i recenzjach.

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy