Czujnik kadencji to nic innego jak czujnik prędkości. Oferuje on dokładny pomiar prędkości i dystansu w każdych warunkach, a także przedstawia pomiar liczby obrotów pedałów na minutę. Dzięki temu można sprawdzić swoje postępy, tempo jazdy oraz jej jakość.

Warto przy tym pamiętać, że czujnik kadencji Garmin jest montowany do każdego rozmiaru ramienia korby i tylko tam, natomiast Garmin rowerowy czujnik prędkości jest montowany do koła. Choć oba mierzą prędkość to jednak do urządzenia głównego i zgodnych aplikacji treningowych docierają dwie technicznie różne informacje.

Czujnik kadencji przedstawia dane dotyczące naszej pracy na treningu. Warto jednak uzupełnić dana o informacje, których dostarcza czujnik prędkości.

Czy czujnik kadencji jest potrzebny?

Rowerowy czujnik prędkości jest przydatny dla amatorów jazdy rowerowej, a zdecydowanie jest potrzebny zawodowym kolarzom. Pozwala on na pełne wykorzystanie potencjału treningu, poprzez bieżące dane prędkości. Zamontowanie do roweru pomaga na przeanalizowanie częstotliwości pedałowania względem pokonywanej trasy.

Czujnik kadencji pomaga w trakcie treningu lub po nim, sprawdzić, z jaką częstotliwością wykonywało się daną pracę. Takie wygodne monitorowanie prędkości sprawia, że stajemy się bardziej świadomymi rowerzystami, jeśli chodzi o trening.

Gdzie najlepiej zamontować czujnik kadencji?

Wahoo, Simga czy Garmin czujnik prędkości można zamontować na piaście dowolnego koła oraz czujniki kadencji, które montuje się do pedała, niezależnie od rozmiaru ramienia korby, a niektóre także do butów. Urządzenia są lekkie i wytrzymałe, więc nie musisz martwić się uszkodzeniem nieosłoniętych elementów. Montaż ułatwia brak magnesów.

Dzięki automatycznej kalibracji czujnik prędkości jest praktycznie bezobsługowy. Bezprzewodowe czujniki zastąpiły dawne kablowe. Kiedyś wymagałyby odpowiedniego wyrównania, dziś wszystko dobywa się w pełni automatycznie.

Rowerzysta

Co mierzy czujnik kadencji?

Pośród rozwiązań dostępnych na rynku, warto wymienić propozycje wspomnianych marek jak Gamin, Wahoo oraz Sigma.

  • Garmin czujnik kadencji 2 generacji to czujnik, który montowany jest bezpośrednio do pedału roweru. Jest łatwy w montażu oraz konserwacji, oraz szybko i wygodnie można go przekładać między rowerami. Ma za zadanie mierzyć tempo pedałowania rowerzysty, poprzez liczenie ilości obrotu pedałów na minutę jazdy. Wykorzystuje technologię ANT+ Bluetooth Low Energy, łączy się bez problemu z urządzeniami marki Garmin i przesyła dane o kadencji bezpośrednio do aplikacji Garmin Connect.

  • Garmin czujnik prędkości 2 generacji – jego głównym celem jest monitorowanie prędkości jazdy, poprzez liczenie obrotów koła na minutę. Łatwo, wygodnie i szybko się go montuje, konserwuje oraz przekłada między rowerami. Mocowany jest do dowolnego koła. Należy jednak przeprowadzić odpowiednią konfigurację, urządzenie skalibruje się samodzielnie. Wykorzystuje technologie łączności Bluetooth Low Energy oraz ANT+, dzięki czemu bez problemu synchronizuje się ze wszystkimi sprzętami marki Garmin.

  • Można także zdecydować się na zakup zestawu obu typów czujników, takiego jak ten: Garmin Rowerowy czujnik prędkości i czujnik kadencji 2 generacji. Dodanie obu pozwala na uzyskanie jeszcze bardziej precyzyjnych wyników, służących dalszym analizom treningowym.

  • Czujnik kadencji Sigma STS to kolejna pozycja warta uwagi. Wybierany jest przez amatorów oraz zawodowców. Montowany jest na tylnym widelcu i wskazuje liczbę obrotów na minutę. Montaż jest szybki i prosty.

  • Czujnik kadencji WAHOO RPM CAD montowany jest bezpośrednio do buta lub na ramieniu korby rowerowej. Wykorzystuje technologię ANT+ oraz Bluetooth Smart, dzięki czemu łączy się z różnymi urządzeniami w tym komputerami rowerowymi GPS. Montaż jest łatwy, a sam czujnik lekki.

Jeśli zależy ci na poprawieniu własnych wyników, to czujnik kadencji jest doskonałym wyborem. Uzupełnij go o czujnik prędkości, aby mieć dokładne informacje z własnych treningów. Przesyłaj bieżące dane prędkości automatycznie, szybko i wygodnie. Koncentruj się na jeździe, a czujnik kadencji zrobi za ciebie resztę.

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy