Liczniki 530 i 830 to najnowsze produkty marki Garmin skierowane do rowerzystów. Warto przyjrzeć się obu sprzętom, żeby zakupić dla siebie najlepszy model.

Jakie nowe funkcje mają Garmin Edge 530 i Garmin Edge 830

Wśród nowości w serii 530 i 830 względem poprzednich modeli należy wyróżnić pojemniejszy akumulator i większe 0,3" wyświetlacze, akcelerometr, funkcja ClimbPro, checklista oraz alarm bezpieczeństwa. Oprócz tego pojawiają się: łączność GPS GALILEO i opcja wykrywania zdarzeń. Jest także funkcja analizowania mocy oraz pogody i możliwość wykonywania pomiarów fizjologicznych.

Edge 530 Bundle

Zestaw Garmin Edge 530 z czujnikami prędkości, rytmu i tętna to kompletna propozycja dla każdego, kto jeździ na rowerze. Dzięki samo urządzenie oprócz nawigacji umożliwi ci śledzenie twojego wysiłku na poszczególnych fragmentach tras.

Poznaj licznik Garmin Edge 530

Urządzenie Edge oferuje rowerzyście wiele przydatnych funkcji, choć brakuje ekranu dotykowego. Nawigacja odbywa się więc za pomocą przycisków lub poprzez aplikacje Garmin Connect w technologii bluetooth. Z tym sprzętem zaawansowane treningi dzięki TrainingPeaks są w zasięgu ręki. Sprzęt umożliwia wysyłanie wiadomości grupowych w internetowej społeczności Garmina.

Dodatkowe funkcje alarmowe

Nowe funkcje, które przyszły wraz z nową serią wprowadziły kilka poprawek w kwestii bezpieczeństwa. Należą do nich alarm antykradzieżowy oraz znajdź mój licznik. To również wysyłanie wiadomości pomiędzy rowerzystami, grouptrack/ livetrack oraz wzywanie pomocy. Należy także wymienić funkcję wykrywania zdarzeń.

W przypadku wykrycia wypadku lub sytuacji zagrożenia życia (do tego potrzebny jest zewnętrzny czujnik tętna) licznik automatycznie wysyła twoją pozycję od kontaktów alarmowych zapisanych w twoim telefonie z systemem Android — te wprowadzasz w aplikacji Garmin Connect.

Garmin Edge 530 vs Garmin Edge 830

Edge 530 z PL TOPO 2022.4

Jeśli funkcje nawigacyjne są dla ciebie niezwykle ważne, zwróć uwagę na model Edge 530 z PL TOPO 2022.4, który dostarczany jest w pakiecie razem z mapą Polski "PL Topo" i dodatkowo mapą Europy "EU Topo". Dzięki temu planowanie tras będzie jeszcze lepsze, a Live track będzie tworzył w czasie rzeczywistym widok twojej trasy.

Edge 530 MTB Zestaw do kolarstwa

Zestaw Edge 530 od Garmina dedykowany jest kolarstwu, ponieważ ta w pełni działająca nawigacja pozwala zaplanować trasę podzieloną segmentami Strava. Wbudowany wysokościomierz sprawia, że dynamika mtb w czasie rzeczywistym pozwala wykrywać skoki wysokości w trybie auto.

Znajdziemy w nim także mapy do jazdy rowerem oraz funkcje obliczania trasy i wykrywania zdarzeń. Oprogramowanie wskaże nam także dynamikę jazdy i stan wytrenowania, a Virtual Partner usprawni treningi. W połączeniu z czujnikiem tętna otrzymujemy także informacje na temat kondycji na każdym odcinku drogi.

Warianty licznika Garmin Edge 530

Do wyboru masz licznik Edge 530 z zestawem czujników lub bez nich. Jeśli już masz prędkościomierz i czujnik kadencji, wybierz sam licznik. Producent nie wypuścił na rynek na razie żadnej wersji z "plusem".

Bateria, WiFi i czujniki Bluetooth

Model Edge 530 nie jest wyposażony w dotykowy ekran, ale w większą baterię, to czas pracy na ładowaniu się wydłuża — sięga aż 20 godzin! Tryb oszczędzania baterii pozwoliłby pewnie wycisnąć więcej z akumulatora, ale również go nie ma. Sprzęt bez problemu łączy się z Wi-Fi, znajdziemy w nim moduł bluetooth oraz różne czujniki jak: barometr, termometr, akcelerometr, wysokościomierz i kompas GPS.

Porównanie modeli Garmin Edge 830, Edge 820, Edge 530 i Edge 520 PLUS!

Model Edge 530 i Edge 830 zastąpiły swoich poprzedników, czyli kolejno 520 i 820. Do nowości należą:

  • Dłuższa o 5 godzin praca.

  • W 530 zabrakło technologii łączności ANT+, którą widzieliśmy w 520 Plus, za to doszła możliwość wgrywania map.

  • Akcelerometr, ClimbPro, alarm bezpieczeństwa, GALILEO, sprawdzanie pogody, pomiary fizjologiczne, zaawansowana analiza mocy, wykrywanie zdarzeń i checklista.

  • 830 w stosunku do 820 wyposażono w czujnik stresu, funkcję autostart, przewidywanie zdarzeń i planowanie treningów.

Pozostała część jest praktycznie taka sama np. 830, tak jak 820 ma ekran dotykowy.

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy