Smartwatch Huawei Watch GT 4 to nowa seria popularnej marki urządzeń elektronicznych Huawei. Czy producent jest w stanie cały czas zaskakiwać użytkowników na wysokim poziomie? Czym nowsza seria różni się od poprzedniej? Podpowiadamy czy warto zainwestować w nowszy model smartwatcha z serii GT4.

Wykonanie, ekran i design

Zarówno Huawei Watch GT 3 jak i GT 4 wykonane są ze stali. Do wyboru mamy kilka wersji rozmiarów smartwatcha o oktagonalnym designie. Dwa modele w rozmiarze 41 mm (wersja damska) i 46 mm (wersja męska). Wszystkie zegarki, z wyjątkiem wersji Elite 46 mm, posiadają koperty wykończone na wysoki połysk. Jeśli chodzi o wagę zegarków to jest ona bardzo podobna: 42,6 g w serii GT 3 i 37 g w serii GT4. W porównaniu do wcześniejszej generacji serii GT ultrasmukły bezel wkomponowany w ekran zajmuje o 13% większą powierzchnię koperty.

Wkomponowany w ekran, ultrasmukły bezel zajmuje o 13% więcej powierzchni koperty w porównaniu do poprzedniej generacji serii GT.

Nowa seria Huawei Watch GT 4 posiada ekran LTPO AMOLED o rozdzielczości 466 x 466 pikseli. Technologia LTP, czyli niskotemperaturowy wyświetlacz z tlenku polikrystalicznego zapewnia wyższą rozdzielczość i lepszą jakość obrazu w porównaniu do niektórych innych technologii.

Do wyboru jest również szeroka oferta płatnych i bezpłatnych tarcz, dzięki czemu możemy jeszcze bardziej spersonalizować swój zegarek.

Żywotność baterii

Według producenta bateria o pojemności 524 mAh zapewnia do 14 dni pracy na jednym ładowaniu podczas zrównoważonego użytkowania. Czas pracy na baterii zależy od nawyków oraz częstotliwości użytkowania. Huawei Watch GT 4 obsługuje ładowanie bezprzewodowe. Do pełnego naładowania całkowicie rozładowanego zegarka potrzeba około 100 minut.

Monitorowanie parametrów zdrowia

W serii Huawei Watch GT 4 istnieje całkowicie nowa funkcja – „w formie”. Jest to aplikacja, która monitoruje deficyt kaloryczny. Należy wprowadzić podstawowe dane takie jak waga, wzrost, wiek i płeć. Aplikacja wylicza wskaźnik BMI i szacunkowe zapotrzebowanie energetyczne. Przy dłuższym noszeniu smartwatcha i korzystaniu z aplikacji, dane te są bardziej spersonalizowane pod użytkownika.

Dodatkowo można wprowadzić zjedzone posiłki, a inteligentny zegarek obliczy czy jesteśmy w deficycie kalorycznym, czy może przyjęliśmy za dużo kalorii. Możesz także zestawiać posiłki z Twoją aktywnością fizyczną. Ta funkcja będzie szczególnie przydatna dla wszystkich osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy i odzyskać sprawną formę.

Smartwatch oferuje także podstawowe wskaźniki zdrowia, występujące w poprzedniej serii. Należą do nich: wskaźnik tętna, poziom saturacji krwi, temperatura skóry czy wskaźnik poziomu stresu. W serii GT 4 te funkcje zostały jednak zmodernizowane i ulepszone. Przykładowo, Huawei TruSleep 3.0 rejestruje jakość i strukturę snu wraz z podziałem na fazy snu. Podobnie nowa wersja czujnika tętna HUAWEI TruSeen™ 5.5+. Co ciekawe, inteligentny zegarek jest w stanie zarejestrować objawy bezdechu sennego i niepokojące zachowania.

Huawei Watch GT 4

Różnorodne tryby treningowe

Zegarek Huawei Watch GT 4 dysponuje szeroką ofertą trybów sportowych, których jest ponad 100. Przykładowo możemy mierzyć trening kolarski, bieg, wspinaczkę, jazdę na nartach czy różne rodzaje pływania. Sama konstrukcja i budowa zegarka jest bardzo solidna i wytrzymała, szczelna w klasie IP68 oraz wodoodporna do 5 ATM — tak samo jak poprzednia wersja Huawei Watch GT 3.

Do dyspozycji mamy również Bluetooth w wersji 5.2, moduł GPS i NFC. Te funkcje również znamy z poprzedniej wersji. W przeciwieństwie do poprzednika można tutaj prowadzić rozmowy telefoniczne na nadgarstku, ponieważ Huawei Watch GT 4 posiada głośnik oraz mikrofon.

Smartwatch można szybko i łatwo sparować z urządzeniami mobilnymi posiadającymi system operacyjny Android czy iOS. Po zainstalowaniu aplikacji Wystarczy Huawei Zdrowie na swoim smartfonie możesz kontrolować stan Twojego zdrowia. Wszystkie informacje są przesyłane do kompatybilnej aplikacji.

Czy warto zainwestować w Huawei Watch GT 4?

Jeśli szukasz solidnego, wytrzymałego i wysoce funkcjonalnego zegarka elektronicznego, który posiada elegancki styl warto przyjrzeć się serii Huawei Watch GT 4. Z pewnością znajdziesz tarczę z paskiem, które będą odpowiednie i unikatowe dla Ciebie zarówno pod względem rozmiaru jak i designu.

Jedną z najważniejszych zalet nowszej, udoskonalonej serii Huawei jest niewątpliwie czas pracy baterii. Jeśli często zapominasz o ładowaniu, w tym wypadku przy średniointensywnym użytkowaniu możesz nie ładować zegarka praktycznie przez 2 tygodnie.

Komentarze 1

  • guru
    4 kwietnia 2024 12:11

    Mam czwórkę i zdecydowanie polecam, trafiony zakup