Inteligentny zegarek nie musi kosztować fortuny! Kiedyś trudno było znaleźć dobry tani smartwatch, dziś nie jest to żadnym problemem — wynika to przede wszystkim z postępu technologicznego i całkiem sporej konkurencji.

Dlaczego warto rozważyć zakup taniego smartwatcha z GPS?

Tani dobry smartwatch to świetny wybór dla osób, które nie chcą wydawać dużych pieniędzy na zegarek z GPS. Takie urządzenie oferuje wygodny i czytelny ekran dotykowy, dużą pojemność baterii oraz różne typy obsługiwanych trybów sportowych bazujące na funkcji lokalizacji.

Niedrogi smartwatch to także propozycja dla osób, które zaczynają przygodę z tego typu urządzeniami i chcą wejść w temat. Tanie modele smartwatchy to także wariant dla wszystkich, którzy nie są zbyt biegli w obsłudze inteligentnych urządzeń, ponieważ nie ma w nim nadmiaru funkcji — nie każdemu wszystkie opcje są przecie potrzebne. Zakup taniego smartwatcha to także pomysł na prezent, jeśli nie wiemy co komuś sprawi radość, a nie chcemy by drogi gadżet wylądował w szufladzie.

Smartwatch do 500 złotych to uniwersalny zegarek, który pozwala na zarządzanie wieloma opcjami bez wyciągania smartfona, jak choćby powiadomienia czy monitorowanie wielu parametrów organizmu. Im jednak więcej zapłacimy, tym otrzymamy więcej opcji i lepszą jakość wykonania.

Jakie są korzyści z korzystania ze smartwatcha z GPS?

Pośród tanich smartwatchy są rozmaite modele z systemem Android na pokładzie. Coraz więcej zegarków jest kompatybilnych także z systemem iOs. Znajdziemy wiele naprawdę interesujących propozycji oferujących nie tylko podstawowe funkcje jak łączność bluetooth czy licznik kalorii, ale także monitor snu oraz moduł GPS. Ten ostatni pozwala nie tylko nie zgubić się w mieście, ale także śledzić postępy treningowe.

Monitorowanie aktywności fizycznej

Tani smartwatch ma całkiem sporo trybów sportowych. Inteligentne zegarki, które kosztują kilkaset złotych oferują naprawdę wiele więc są idealne do uprawiania sportu. Smartwatch do 500 złotych to świetny wybór nie tylko dla osób aktywnych, ponieważ pozwala na sprawdzanie ogólnej kondycji organizmu, z czego skorzystają osoby starsze lub mające pewne problemy ze zdrowiem.

Co oferuje tani smartwatch Xiaomi, Huawei, Garmin czy Oppo, na którego pokładzie znajdziemy GPS? Szereg zaawansowanych funkcji jak: ciśnieniomierz, krokomierz, licznik kalorii, czujnik tętna czy pulsometr.

Smartwatch pozwala przeprowadzić pomiar tętna czy pomiar ciśnienia, oferuje licznik kroków, mierzy poziom stresu, temperaturę ciała, czy jakość snu. Wiele z tych opcji było dostępnych jedynie ze smartfona, teraz potrzeba jedynie zegarka.

Warto pamiętać, że każdy model ma inne funkcje, zależnie od tego w jakim przedziale cenowym danej marki się poruszamy lub na jakich producentów zwracamy uwagę.

Nawigacja GPS

W zegarku z GPS najważniejsza jest nawigacja. Tani smartwatch pozwala na ustalenie dokładnego położenia, więc nie musisz przejmować się ty, że się zgubisz. Korzystanie z funkcji GPS jest proste, a sprzęt robi tak naprawdę wszystko za nas. W zegarku dla sportowców znajdziemy różnego rodzaju aplikacje, w tym mapy GPS.

Urządzenie pozwala nie tylko na ustalenie obecnej pozycji, ale także prześledzenie pokonanej trasy czy zaprojektowanie trasy treningu. Wszystkie te dane dają możliwość przeanalizowania skuteczności ćwiczeń na każdym odcinku, dobranie właściwej dostosowanej do potrzeb aktywności czy możliwości danej osoby.

Powiadomienia z telefonu

Smartwatch to zegarek, który oferuje zaawansowane opcje. Jedną z nich jest pokazywanie powiadomień, które użytkownik dostaje na telefon. W tym celu smartwatch musi być kompatybilny z systemem na smartfonie oraz mieć łączność bluetooth. Na co można liczyć w inteligentnym zegarku? Na możliwość odbierania połączeń, odczytywania SMS-ów czy powiadomień z Gmaila bądź Messengera.

Smartwatch z GPS

Tanie smartwatche z GPS — ranking najciekawszych modeli

Jaki tani smartwatch wybrać? Ranking smartwatchy objąć może różnych producentów oraz rozmaite modele. Warto jednak zwrócić uwagę na następujące modele ujęte w poniższym zestawieniu:

Huawei Watch Fit Special Edition oferuje między innymi optyczny czujnik tętna, akcelerometr, żyroskop i kompas, ekran Amoled, ciekawy wygląd za którą odpowiada lekka obudowa z tworzywa sztucznego. Na uwagę zasługuje prostota obsługi oraz żywotność baterii. A wszystko to w niskiej cenie.

Garmin Forerunner 45 pozwala na śledzenie statystyk dotyczących dystansu, tempa i interwałów. Nie brakuje w nim różnych aplikacji sportowych, w tym do jazdy na rowerze, biegania, jogi czy kardio. Ciekawą opcją wgrany trener Garmina. Wodoszczelna obudowa pozwala nie ściągać zegarka podczas brania prysznica. Na uwagę zasługuje ekran, który gwarantuje odpowiednią jakość wyświetlacza.

Huawei Watch GT 3 Active to niedrogi smartwatch z dużym wyświetlaczem — wielkość ekranu pozwala na wygodne korzystanie. Smartwatch ma wodoszczelną obudowę i wytrzymałą baterię, dzięki czemu działa do 2 tygodni na jednym ładowaniu. Nie zabrakło także 5 systemów nawigacji oraz możliwości prowadzenia połączeń telefonicznych.

A jaki tani smartwatch kupić? To zależy od budżetu, upodobań względem wyglądu oraz oczekiwań co do jego możliwości. Najlepszy smartwatch to taki, który jest dopasowany do potrzeb użytkownika. Zwróć uwagę z jakimi systemami się łączy, czy wyświetlacz jest czytelny (najlepsze są warianty z ekranem Amoled) w dużym słońcu, jaki rodzaj materiałów został wykorzystany do jego budowy.

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy