Spis treści

  Inteligentny zegarek, czyli smartwatch z EKG to coraz bardziej popularny wybór wśród osób dbających o zdrowie i monitorujących swoją kondycję sercowo-naczyniową. Zaawansowane technologie wykorzystywane w elektronicznych smartwatchach umożliwiają użytkownikom nie tylko śledzenie aktywności fizycznej, ale także monitorowanie pracy serca w sposób bardziej precyzyjny.

  Smartwatch z EKG i jego inne funkcje sportowe

  Smartwatch z EKG skoncentrowany dodatkowo na zróżnicowanych funkcjach sportowych oferuje szereg zaawansowanych możliwości monitorowania aktywności fizycznej oraz śledzących zdrowie serca. Oto kilka powszechnych sportowych funkcji, które często znajdziemy w tego typu urządzeniach:

  • pomiar tętna,

  • poziom nasycenia krwi tlenem (saturacja),

  • kontrolę poziomu stresu użytkownika,

  • sensory kontrolujące ciśnienie krwi,

  • wykonywanie płatności zbliżeniowych,

  • korzystanie z ćwiczeń oddechowych,

  • czujnik temperatury skóry,

  • monitorowanie snu,

  • moduł GPS.

  Jakie korzyści daje i jak działa smartwatch z EKG ?

  Badanie EKG to podstawa diagnozowania chorób serca, takich jak arytmia, choroba niedokrwienna serca czy migotanie przedsionków. Obok saturacji, która pokazuje nasycenie krwi tlenem, EKG pozwala wychwycić wczesne nieprawidłowości sercowo-naczyniowe. Pomiar EKG w smartwatchu umożliwia rejestrację elektrycznej aktywności serca, co pozwala na wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości w jego rytmie. Wczesna identyfikacja takich problemów może być kluczowa dla szybkiego podjęcia odpowiednich działań medycznych.

  Jest to także przydatne narzędzie dla osób, które śledzą swoje sportowe postępy i chcą porównać przebyty dystans i kondycję fizyczną. To przydatne narzędzie dla osób prowadzących aktywny tryb życia, ponieważ pomaga dostosować intensywność treningu do indywidualnych parametrów sercowych.

  Do wykonania EKG niezbędne jest prawidłowe umieszczenie zegarka na nadgarstku. Sam pomiar trwa około 30 sekund.

  Jak wygląda pomiar EKG w smartwatchu?

  Pomiar EKG na smartwatchu odbywa się za pomocą wbudowanego sensora. W skoroszycie smartwatcha znajdują się wbudowane elektrody, które mają kontakt ze skórą użytkownika. Zazwyczaj są to metalowe elementy umieszczone w tylnej części urządzenia, które mają bezpośrednią styczność z nadgarstkiem lub inną częścią ciała. Smartwatch z EKG rejestruje elektryczne sygnały generowane przez serce podczas cyklu jego pracy. Sygnały te to tzw. fale elektrokardiograficzne, które są wynikiem skurczów i rozkurczów serca.

  Zarejestrowane sygnały są przetwarzane przez specjalne algorytmy i oprogramowanie wbudowane w smartwatcha z funkcją EKG. Analizują charakterystyczne cechy fal, takie jak amplituda i czas trwania poszczególnych faz. Następnie, na podstawie otrzymanych danych smartwatch z EKG generuje wykres elektrokardiograficzny, który przedstawia cykl pracy serca. To, co widzisz na ekranie, to uproszczone badanie EKG. Jest to zazwyczaj krzywa złożona z fal P, Q, R, S i T, reprezentujących różne fazy cyklu sercowego.

  Smartwatch z EKG – ranking. Jaki zegarek wybrać?

  Smartwatch z funkcją pomiaru EKG, przeznaczony dla miłośników sportu umożliwia także codzienną aktywność fizyczną na profesjonalnym poziomie. Jeśli zastanawiasz się, który smartwatch z EKG wybrać postaw na model, który najlepiej pasuje Ci pod względem innych funkcji i estetyki. Wybierz wśród modeli Garmin, HUAWEI WATCH, Samsung Galaxy czy Fitbit Sense. Zaawansowany smartwatch to połączenie funkcjonalności, wygodnej obsługi oraz stylowego wykonania.

  Garmin Fenix 7S Pro Solar – dla wymagających konsumentów

  Za pomocą smartwatcha Garmin Fenix 7S Pro Solar zmierzymy nie tylko EKG, ale także poziom natlenienia krwi czy pomiar stresu. Posiada soczewkę solarną Power Glass, dzięki czemu jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ten smartwatch z EKG jest zasilany baterią słoneczną i zapewnia długotrwałe działanie baterii, nawet do 14 dni w trybie zegarka.

  Garmin Epix Pro – minimalistyczny design i elegancja

  Garmin Epix Pro to smartwatch z EKG wyposażony w wyraźny wyświetlacz AMOLED o wysokim stopniu wodoszczelności (10 ATM). Jego zaletą jest również bardzo szybki proces ładowania. Pozwala na mierzenie poziomu natlenienia krwi, monitoruje poziom stresu, nawodnienia organizmu oraz monitoruje jakość snu.

  Garmin Epix Pro GEN 2 – niepowtarzalny styl i możliwość badania EKG

  Smartwatch z EKG Garmin Epix Pro GEN 2 charakteryzuje się wyjątkową konstrukcją ze szkła szafirowego oraz nowoczesnym i oryginalnym stylem. Posiada inne ciekawe i przydatne funkcje takie jak: nadgarstkowy czujnik tętna, monitor energii body battery, pulsoksymetr, funkcję ClimbPro. Jest stworzony dla osób uprawiających sporty ekstremalne, które chcą wiedzieć, jak działa ich organizm w trudnych warunkach.

  Polar Vantage V3 – sport i elegancja w jednym

  Inteligentny smartwatch z EKG Polar Vantage V3 jest doskonałym wyborem dla sportowców łączących w sobie elegancki design z wytrzymałością i funkcjonalnością. Ma wbudowane zaawansowane funkcje pływackie, które są możliwe dzięki wodoszczelności WR50. Posiada baterię potrafiącą wytrzymać nawet 288h, a podczas aktywnego użytkowania 61h. Zegarek dysponuje wbudowanym modułem GPS oscylującym w sygnale satelit L1/L5.

  Profilaktyka dla Twojego serca

  Wybór smartwatcha z funkcją EKG to doskonały krok w kierunku monitorowania zdrowia serca i aktywności fizycznej. Zaawansowane technologie i różnorodne funkcje sportowe sprawiają, że te inteligentne zegarki stają się niezastąpionym narzędziem dla osób aktywnych oraz tych dbających o stan swojego serca.

  Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy