W pracy, w szkole, w podróży i w wielu innych miejscach głośnik bezprzewodowy bywa nieocenioną pomocą i udogodnieniem. Przenośny głośnik Bluetooth to możliwość słuchania muzyki w dowolnym miejscu. Wbudowany akumulator wystarcza na wiele godzin pracy głośnika bezprzewodowego, dzięki czemu nawet o doskonałej jakości dźwięk stereo nie trzeba się martwić niezależnie od warunków. Sprawdź, dlaczego głośniki Bluetooth to prawdziwy must have i w jaki model warto się wyposażyć.

Dlaczego głośniki bezprzewodowe to gadżet must-have?

Wiele osób nie wyobraża sobie wykonywania codziennych zajęć bez słuchania muzyki. Jednak aby odtwarzać muzykę i słuchać jej w sposób komfortowy, warto korzystać z głośników. Niestety nie w każdych warunkach jest to możliwe, mając do dyspozycji jedynie tradycyjny sprzęt audio. I tu niezastąpione są właśnie głośniki Bluetooth. Dzięki takim gadżetom niepotrzebne są źródła prądu ani zbyt wiele miejsca.

Już niewielki głośnik bezprzewodowy może wyróżniać się mocnym basem i bardzo dobrymi parametrami, dzięki czemu lekki sprzęt i tym samym kompaktowe wymiary zagwarantują słuchanie muzyki na doskonałym poziomie.

Zastosowania głośników bezprzewodowych

Łączność Bluetooth i brak korzystania z zasilania w głośnikach powoduje, że są to gadżety przydatne na wszelkich piknikach, wypadach za miasto czy w podróży. Doskonale wzmacniają dźwięk z laptopa, ułatwiając oglądanie filmów i innych nagrań.

Zdarza się też, że głośnik bezprzewodowy ma wbudowany mikrofon. Dzięki temu z powodzeniem można prowadzić rozmowy. Głośniki Bluetooth są również doskonałą pomocą podczas prelekcji, prowadzenia zajęć i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest nagłośnienie. Takie wsparcie może zapewnić nawet tani głośnik Bluetooth, który z powodzeniem zmieści się nawet w damskiej torebce.

Głośnik bezprzewodowy JBL

Wybór najlepszych głośników bezprzewodowych

Najlepsze głośniki bezprzewodowe wcale nie muszą być duże czy ciężkie, o czym świadczy ranking głośników Bluetooth tworzony na podstawie ocen użytkowników, ale też posiadanych funkcji i parametrów.

Najlepsze głośniki bezprzewodowe — kryteria wyboru

Chcąc kupić dobry głośnik Bluetooth, który posłuży do słuchania muzyki, wzmacniania dźwięku odtwarzanych filmów czy nagłaśniania własnego głosu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Po pierwsze, odpowiadając na pytanie, jaki głośnik Bluetooth wybrać, trzeba zwrócić uwagę na pasmo przenoszenia i moc głośnika Bluetooth. Szeroka częstotliwość zapewni czysty dźwięk. Lepsza będzie też jakość wysokich i niskich tonów. Warto wybierać produkty w zakresie od 80 Hz. Mocny głośnik Bluetooth zapewni natomiast głośniejsze odtwarzanie muzyki i tym samym szerszą scenę dźwiękową. Wpłynie to również na jakość dźwięku.

Kluczowa jest też ilość głośników w obudowie. Im jest ich więcej, tym lepiej. Najlepsze głośniki Bluetooth odtwarzają dźwięk stereo nawet dookoła własnej konstrukcji, np. produkty Marshall. Potężny głośnik bezprzewodowy może mieć również własną stację dokującą. Takie modele jednak mają wielkość walizek i raczej pełnią funkcję sprzętów domowych.

Warto zwrócić uwagę również na sposób zasilania głośnika Bluetooth i czas pracy na jednym ładowaniu. Poza takim rozwiązaniem jak zasilanie sieciowe przydatny bywa np. port USB. Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać pod względem baterii? Tanie głośniki Bluetooth zazwyczaj działają na jednym ładowaniu około 2-3 godzin, ale można znaleźć w rankingu głośników Bluetooth także głośnik przenośny, który będzie działał nawet 30 godzin.

Ranking najlepszych głośników bezprzewodowych

Przed zakupem urządzenia nagłaśniającego warto przeanalizować ranking głośników Bluetooth, który może pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru.

JBL Charge 5 - bezprzewodowy głośnik z solidną baterią

JBL Charge 5 to propozycja wyposażona w opcję Party Boost, dzięki której możliwe jest sparowanie głośnika z drugim, aby uzyskać dźwięk stereo. To świetny model do odtwarzania muzyki zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Na szczególną uwagę zasługuje tu 20-godzinny czas pracy. Głośnik JBL Charge 5 może służyć też jako powerbank i posiada klasę szczelności IP67.

Marshall Emberton II - styl, ponadczasowość i perfekcja

Marshall Emberton II to najlepszy głośnik Bluetooth pod względem jakości dźwięku podczas odtwarzania muzyki. Umożliwia pracę do ponad 30 godzin na jednym ładowaniu i działa nawet pod wodą. Głośnik bezprzewodowy Marshall Emberton II zapewnia strumieniowe odtwarzanie muzyki w pełnym trybie stereo. Posiada też equalizer i sterowanie z poziomu aktualizowanej aplikacji.

Bezprzewodowe głośniki Bluetooth od Marshall to ponadto unikalny i ponadczasowy design i zarazem kompaktowy sprzęt zapewniający zbalansowany dźwięk na najwyższym poziomie.

Marshall Willen - mini wersja, maksymalne możliwości

Marshall Willen to mniejsza wersja głośnika bezprzewodowego Marshall Emberton II. Gadżet zapewnia możliwość odtwarzania muzyki przez około 15 godzin, a także prowadzenie rozmów telefonicznych dzięki udogodnieniu, jakim jest tryb głośnomówiący. Ponadto to elegancki głośnik z możliwością parowania o wyjątkowo kompaktowych wymiarach. Jeżeli chcesz nabyć dobry głośnik Bluetooth, który sprawdzi się w każdych warunkach, Marshall Willen to wybór idealny. 

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy