Spis treści

  Butelka filtrująca wodę to naczynie do przechowywania i picia wody, które zawiera wbudowany filtr. Oczyszcza wodę i poprawia jej jakość. Butelka filtrująca to praktyczny produkt, który umożliwia picie czystej i zdrowej wody w podróży, pracy czy na siłowni. W tym artykule dowiesz się, jaka jest najlepsza butelka filtrująca i czym się kierować podczas wyboru butelki z filtrem.

  W czym pomaga butelka filtrująca na treningu?

  Butelka do wody filtruje wodę i jest podstawą udanego treningu. Podczas wysiłku fizycznego tracimy wodę i cenne elektrolity. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie pić i uzupełniać czystą wodę.

  Alternatywą dla wody butelkowanej są butelki filtrujące lub dzbanek filtrujący służący do uzdatniania wody. Przykładem może być butelka filtrująca Dafi. Nie musisz nosić przy sobie litrów wody. Wystarczy, że skorzystasz z wody kranowej zamiast wody butelkowanej.

  Butelka filtrująca w codziennym nawodnieniu

  Butelka filtrująca do wody służy filtrowaniu wody z kranu. Pomaga zapewnić dostęp do wody bieżącej w każdym miejscu i czasie. Butelki filtrujące pozwalają na picie wody bez obaw o jakość wody z kranu.

  Proces filtrowania eliminuje różne zanieczyszczenia, takie jak chlor, metale ciężkie i zanieczyszczenia organiczne, następuje także redukcja stopnia twardości wody (butelka filtrująca zmiękcza wodę), co przekłada się na czystą i zdrową ciecz. Butelkę z filtrem wykorzystasz nie tylko na siłowni, ale także w pracy lub szkole.

  Zalety, jakie posiada butelka filtrująca — zmniejszenie plastikowych odpadów

  Plastikowe butelki negatywnie wpływają na środowisko. Rozwiązanie, jakim jest butelka filtrująca to bardzo ekologiczna opcja. Przykładowo w filtrach Dafi wykorzystany jest filtr węglowy wytwarzany z łupin orzecha kokosowego.

  Butelka z filtrem poprawia aromat wody i sprawia, że jej picie jest przyjemniejsze. Dzięki temu butelka filtrująca zachęca, by pić dużo wody. Drobne zanieczyszczenia mechaniczne znikają, a Ty nie musisz być skazany na ciągłe kupowanie wody butelkowanej.

  Butelki filtrujące wielokrotnego użytku

  Butelki filtrujące są wielokrotnego użytku, więc można korzystać z nich przez długi czas. Dodatkowo zaletą butelek filtrujących jest łatwość ich noszenia ze sobą, dzięki czemu można je mieć zawsze przy sobie. Wielorazowa butelka zmniejsza zużycie plastiku. Niezależnie od tego czy wybierzesz butelkę filtrującą do wody Brita, Philips czy Dafi, przyczynisz się do ochrony środowiska.

  Butelka filtrująca

  Butelki filtrujące — rodzaje filtrowania wody

  Do najpopularniejszych butelek filtrujących możemy zaliczyć marki takie jak Philips, Brita czy Dafi, które usuwają drobne zanieczyszczenia mechaniczne i redukują wyrzucane butelki plastikowe. Przefiltrowanie wody to proces bardzo szybki, a smak takiej wody jest zdecydowanie lepszy.

  Butelka filtrująca Brita działa na zasadzie kilku etapów, aby uzyskać czystą i smaczną wodę. Wykorzystuje filtrację chemiczną oraz mechaniczną, a dodatkowo redukuje zawartość chloru, kamienia i metali ciężkich. Podobnie działa butelka filtrująca Dafi czy butelki z filtrem marki Philips. Woda jest przepuszczana przez wkład filtracyjny w formie kapsułki lub dysku. Ten element mechaniczny zatrzymuje większe cząstki zanieczyszczeń, takie jak piasek, rdza i osady.

  W zależności od upodobań czy preferencji butelki filtrujące występują w różnych wielkościach — począwszy od pojemności 0,3 l, 0,5 l, 0,6 l aż do kilku litrów wody. Większość z nich nadaje się do mycia w zmywarce.

  Butelka z filtrem do wody — ranking butelek filtrujących

  Philips GoZero Daily Thermo — szybki proces filtrowania wody

  Ranking butelek filtrujących rozpoczniemy od modelu Philips GoZero. Jest to butelka z filtrem do wody, która skutecznie poprawia jej jakość, następuje redukcja zawartości chloru, ołowiu i pestycydów. Warto zwrócić uwagę, że wspomniana butelka filtrująca ma zdolność do utrzymania temperatury wody, co jest cechą szczególną tej butelki filtrującej. Butelki filtrujące termiczne utrzymuje wodę zarówno ciepłą, jak i zimną przez długi czas.

  Philips Butelka filtrująca GoZero

  Butelka z filtrem GoZero od Philips to produkt, który umożliwia filtrowanie wody kranowej bezpośrednio podczas jej picia. Jest to przenośne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się czystą wodą w dowolnym miejscu i czasie. Ta mała butelka jest pozbawiona szkodliwego bisfenolu i w przeciwieństwie do jednorazowych butelek ma możliwość mycia w zmywarce. Jest to praktycznie najlepsza butelka filtrująca dostępna na rynku.

  Butelki filtrujące są zdecydowanie niezbędne w Twojej torbie na siłownię. Zarówno butelka filtrująca Brita, jak i Philips zapewniają dobry smak wody. Sprawdź ogromny wybór butelek z filtrem i ciesz się możliwością filtrowania wody w każdym miejscu.

  Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy