Jeśli chcesz korzystać w pełni z inteligentnego zegarka, przyda ci się w pełni działająca aplikacja. Możesz zainstalować oprogramowanie producenta lub postawić na uniwersalną aplikację, która obsługuje inteligentne zegarki z systemem Android Wear (WearOS) lub systemem iOs (WatchOS).

Najlepsza uniwersalna aplikacja do smartwatcha to w pełni działająca aplikacja dająca dostęp do najpopularniejszych usług oferowanych przez producenta oraz słynąca z przejrzystego interfejsu. Kluczowa jest łatwość połączenia zegarka z telefonem, wykorzystująca moduł bluetooth i np. konto Google.

Uniwersalna aplikacja do smartwatch — zalety

Na liście uniwersalnych aplikacji znajdziemy wiele propozycji, które pozwalają wykorzystać w pełni ekosystem smartfona. Istnieje błędne przekonanie, że do urządzeń ubieralnych najlepsze aplikacje to te od danej marki. Na grupach tematycznych można przeczytać wiele rozmaitych recenzji, na temat tego, jak uniwersalne aplikacje pozwalają w pełni cieszyć potencjałem sprzętu, jaki mamy na nadgarstku.

Aplikacje uniwersalne mają wiele zalet, ponieważ tworzone są pod rzeczywiste potrzeby. Dają one dostęp do funkcji telekomunikacyjnych, takich jak odbieranie wiadomości sms czy wykonywanie połączeń z poziomu zegarka.

Monitorują poszczególne parametry organizmu, na podstawie który przeprowadzają analizy i oddają do dyspozycji szczegółowe raporty pozwalające na ocenę zdrowia fizycznego — jak np. wartość natlenienia czy ciśnienia krwi oraz poziom stresu. Ciekawą opcją jest także możliwość skorzystania z przewodnika zdrowotnego.

Aplikacje stają się doskonałą przestrzenią dla sportowej rywalizacji, śledząc całą naszą aktywność fizyczną, jak prędkość poruszania, czy wskazanie pokonanej przez nas trasy na Google Maps, a wszystko to w czasie rzeczywistym.

Dla wielu osób ważna będzie personalizacja widgetów, a także możliwość ustawienia tarcz zegarka wedle własnego uznania — dzięki temu możemy się wyróżnić z tłumu, co w przypadku zegarków jest ważne.

W samym systemie nie musisz nic zmieniać. Wejdź w Google Play i wybierz interesującą cię aplikację, czy tę polecaną przez nas, czy spośród najbardziej popularnych.

Aplikacje na smartwatcha

Ranking uniwersalnych aplikacji

Z pomocą odpowiedniej aplikacji korzystanie ze smartwatcha staje się o wiele wygodniejsze. Pozwalają wykorzystać cały potencjał urządzeń ubieralnych. Ich twórcy dokładają starań, aby dostarczać ciekawe i nietuzinkowe rozwiązania. Pośród ciekawszych aplikacji warto wymienić takie jak:

  • Aplikacja Strava należy do najpopularniejszych aplikacji sportowych. Możesz z nią śledzić i analizować swoje postępy w różnych dostępnych trybach dedykowanych odmiennym dyscyplinom. Oprócz tego skutecznie monitoruje wpływ treningu na organizm w czasie treningu.

  • Aplikacja WearFit 2.0 jest dedykowana monitorowaniu stanu zdrowia. Analizując różne parametry pozwala na ocenę zdrowia fizyczne i psychicznego, dzięki analizie krwi. Oprócz tego pozwala ci na konfigurację usług telekomunikacyjnych.

  • Aplikacja Zepp to uniwersalna apka pozwalająca na kontrolowanie twojego stanu zdrowia i treningów, poprzez monitorowanie kondycji organizmu oraz przebiegu ćwiczeń. Pozwala także na sterowanie częścią funkcji telefonu.

  • Aplikacja Da Fit działa z telefonami na Androidzie i iOs. Pozwala na monitorowanie treningów i stanu zdrowia, podając wskazówki, które są bardzo przydatne. Do tego daje możliwość zarządzania smartfonem oraz na synchronizację wielu urządzeń.

W sklepie Google Play znajdziesz jeszcze kilka ciekawych propozycji, kompatybilnych z zegarkami różnych producentów. Z pomocą smartwatcha można naprawdę ułatwić sobie życie, a dzięki aplikacji wydobyć cały potencjał z urządzenia.

Jak sparować zegarek z telefonem?

Zasada podłączenia obu urządzeń jest prosta:

  1. Szukasz aplikacji w np. w Sklepie Play (system Android)

  2. Następnie musisz zainstalować aplikacje

  3. Kolejno włącz moduł bluetooth w telefonie i znajdź na liście urządzeń swój smartwatch

  4. Sparuj urządzenie

I to w zasadzie tyle, proces nie jest trudny i mieści się w kilku krokach. Sama aplikacja również cię przez niego poprowadzi.

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy