Spis treści

  Smartwatche bardzo szybko znalazły się w gronie ulubionych gadżetów miłośników nowinek technologicznych. Nie ma się temu co dziwić, zwłaszcza że niemal każdy smartwatch to praktyczny gadżet wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Obecnie poza możliwością monitorowania aktywności fizycznej, funkcją odbierania połączeń czy takimi opcjami jak monitorowanie snu, sterowanie muzyką i płacenie zbliżeniowe, możliwe jest też odpisywanie na SMS-y.

  Smartwatch z funkcją pisania SMS — czy warto zainwestować w taki zegarek?

  Zegarek sportowy czy też elegancki smartwatch z funkcją telefonu to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które z pewnością stanowi dobry wybór dla osób aktywnych, uprawiających sport, ale też zapracowanych. Smartwatche z funkcją odbierania połączeń i pisania wiadomości tekstowych są wygodne w obsłudze i umożliwiają natychmiastowy dostęp do informacji. To szczególnie ważne w przypadku, gdy nie mamy obok siebie telefonu lub jesteśmy na tyle zajęci, że ciężko byłoby nam odejść i sięgnąć po smartfon.

  Pisanie wiadomości tekstowych typu SMS ze smartwatcha pozwala niemal od razu odpowiedzieć i wysłać daną informację. To możliwość komunikowania się na bieżąco, nie odrywając od codziennych zajęć. Dzięki temu można skontaktować się z pożądaną osobą niemal w każdej sytuacji bez ryzyka, że zapomnimy później to zrobić.

  Jakie inne funkcje smartwatchy, oprócz pisania wiadomości tekstowych przydają się na co dzień i podczas aktywności fizycznej?

  Smartwatche poza pisaniem wiadomości tekstowych mają też mnóstwo innych przydatnych funkcji, które warto wykorzystywać zarówno podczas uprawiania aktywności fizycznej, pracy, jak i snu. Poza funkcją rozmowy (wbudowany głośnik i mikrofon), dostępnej w niektórych modelach, dobry smartwatch z funkcją pisania SMS posiada również możliwość mierzenia natlenienia krwi, pomiar tętna, licznik kalorii czy monitorowanie snu.

  Dzięki smartwatchom w o wiele ciekawszy, kontrolowany, ale też bezpieczniejszy sposób można uprawiać różnego rodzaju aktywność fizyczną. To wiele wbudowanych trybów sportowych i treningowych oraz opcje związane z analizowaniem i planowaniem aktywności. Smartwatche wykazują często wodoodporność i możliwość nurkowania na znacznej głębokości. Ponadto wyposażone są zazwyczaj w nawigację, kompas, krokomierz, barometr, monitor energii czy animowane wskazówki treningowe.

  smartwatch

  Inteligentny zegarek z funkcją pisania SMS — przegląd najpopularniejszych modeli

  Smartwatche z funkcją pisania wiadomości tekstowych dostępne są wśród najpopularniejszych, jak i mniej znanych marek. Są kompatybilne zarówno z systemem Android, jak i oprogramowaniem iOS. Modele poszczególnych smartwatchy dostępne są także w sporej rozpiętości cenowej i mają design, który zadowoli zarówno zwolenników sportowego wzornictwa, jak i eleganckich stylizacji.

  Garmin Venu 3S - elegancja, jakość i funkcjonalność

  Garmin Venu 3S to propozycja szczególnie dla kobiet, które preferują klasyczny wygląd zegarka połączony z doskonałą jakością i wygodą. Smartwatch z funkcją pisania SMS od Garmin dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych. Posiada typową, okrągłą tarczę i do złudzenia przypomina tradycyjny zegarek. Jednocześnie jest to idealny model sportowy, który spodoba się użytkowniczkom aktywnym fizycznie. Smartwatch ma zainstalowanych ponad 30 programów treningowych i umożliwia monitorowanie kluczowych parametrów związanych ze zdrowiem i kondycją fizyczną.

  Poza funkcją telefonu i opcjami sportowymi Garmin Venu 3S to smartwatch wyposażony w monitorowanie snu i drzemek, stresu i jest przystosowany do pomiaru aktywności w przypadku osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W ramach funkcjonalności możliwe jest także odtwarzanie muzyki.

  garmin venu 3s

  Garmin Venu 3S

  Garmin Venu 3 - sportowa propozycja dla mężczyzn

  W grupie smartwatchy z funkcją rozmowy i pisania wiadomości SMS warto wyróżnić także doskonałą propozycję dla mężczyzn, jaką jest Garmin Venu 3. Model wyposażony jest w GPS i doskonale sprawdza się do pomiarów parametrów zdrowotnych i kondycji fizycznej. Smartwatch ma wbudowany pulsometr, mierzy poziom natlenienia krwi (pulsoksymetr), HRV i analizuje jakość snu.

  Garmin Venu 3 ma wprogramowanych ponad 30 opcji treningowych. W smartwatchu można umieścić kartę SIM. Pisanie tekstów i wykonywanie oraz odbieranie połączeń jest wygodne i szybkie. Model ten wyposażony został również w opcję płatności Garmin Pay i dostosowany jest do dokonywania pomiarów u osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

  garmin venu 3

  Garmin Venu 3

  Zastanawiasz się, który zegarek wybrać - Venu 3 czy Venu 3S? Sprawdź nasze porównanie obydwóch modeli zegarków! 

  Apple Watch Series 9 - smartwatch dla wymagających

  Modele od Apple uznawane są za zegarki z najwyższej półki. Bez wątpienia Apple Watch Series 6 to jedno z najchętniej wybieranych i kompleksowo wyposażonych urządzeń typu smartwatch z funkcją pisania SMS dostępne obecnie w sprzedaży. Spośród prezentowanych modeli wyróżnia go najniższa cena. Pisanie i wysyłanie wiadomości oraz korzystanie z aplikacji jest wygodne. Aby odebrać połączenie, wystarczy dwukrotnie zestawić ze sobą kciuk i palec wskazujący. To doskonałe udogodnienie, gdy użytkownik akurat wykonuje jakąś czynność.

  Apple Watch Series 9 jest kompleksowo wyposażony w różnego rodzaju tryby sportowe i funkcje pomiarowe. To również o wiele jaśniejszy wyświetlacz niż w przypadku większości dostępnych w sprzedaży modeli. Apple Watch Series 9 jest także modelem idealnym dla dbających o planetę. Produkt ten jest pierwszym tego typu urządzeniem neutralnym węglowo w zakresie produkcji koperty, jak i paska.

  apple watch 9

  Apple Watch Series 9

  Smartwatch z funkcją pisania SMS — który zegarek wybrać?

  Przed zakupem smartwatcha z funkcją pisania SMS warto sprawdzić nie tylko dostęp do poszczególnych funkcji. Kluczowa jest również bateria i wydajność urządzenia, a także materiał, z jakiego wykonany jest zegarek. Warto postawić na model wykonany solidnie, zwłaszcza gdy przyszły właściciel będzie często uprawiał aktywność fizyczną.

  Niekiedy też przez nieuwagę można nabyć produkt wyłącznie z opcją odczytywania wiadomości i powiadomienia o ich otrzymaniu. Dlatego w razie wątpliwości dobrze jest dopytać, czy smartwatch posiada również funkcję odpowiadania i pisania SMSów. 

   

  Komentarze 1

  • ,a.
   13 czerwca 2024 7:50

   Czy ktoś z Was miał okazję porównać smartwatche Apple i Garmin? Używam Apple Watch Series 9 i jest świetny, ale zastanawiam się, czy Garmin Venu 3 nie byłby lepszy pod kątem funkcji sportowych. Fajnie byłoby usłyszeć opinie od osób, które używały obu modeli.