W obecnych czasach wielofunkcyjny smartwatch wydaje się być podstawowym narzędziem ułatwiającym codzienne czynności. Począwszy od funkcji, takich jak całodzienne monitorowanie poziomu stresu czy śledzenie jakości oddychania te urządzenia stają się coraz bardziej zaawansowane, zarówno w sferze zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Jednym z popularniejszych modeli dostępnych na rynku jest bardzo przystępny cenowo zegarek Amazfit Band 7. Czym się charakteryzuje i czy za taką cenę możemy spodziewać się czegoś innowacyjnego i ciekawego? Sprawdźmy to!

Smartband Amazfit Band 7 codzienne życie w zasięgu ręki

Opaska Amazfit Band 7 to doskonałe narzędzie do stosowania na co dzień. Z jego pomocą możesz nie tylko ćwiczyć, ale także relaksować się podczas wykonywanych ćwiczeń oddechowych.

Dotykowy ekran AMOLED o przekątnej 1,47 cala i rozdzielczości 368x198 pikseli jest przejrzysty, jasny i czytelny. Zegarek waży zaledwie 28g, dzięki czemu jest bardzo komfortowy w noszeniu, również podczas spania. W porównaniu z wcześniejszym modelem Band 5, Amazfit Band 7 ma o 112% większy obszar widzenia wyświetlacza. Obudowa jest lekka i smukła, a samą tarczę zegarka możesz spersonalizować, wybierając własne zdjęcie lub gotowe szablony tarcz. Korpus i tył są wykonane z tworzywa sztucznego, które jest bardzo przyjemne w dotyku.

Obecność funkcji Always On umożliwia wyświetlanie tarczy zegarka przez cały czas albo wcale, w zależności od preferencji użytkownika. Aktywować lub wyłączyć tę funkcję możesz poprzez ustawienia urządzenia w aplikacji Zepp App. Wyświetlacz główny można również aktywować gestem-ruchem nadgarstka.

Jak opaska sprawdza się pod kątem sportowym?

Zegarek ma wbudowanych 120 trybów sportowych oraz przedstawia szczegółowe dane dotyczące konkretnej aktywności. Szybko rozpozna wykonywaną przez Ciebie aktywność fizyczną bieganie, wioślarstwo, jazdę na rolkach, siłownię czy spacer. Częste zmiany postawy czy krótki czas trwania treningu mogą zaburzać rozpoznawanie konkretnego ćwiczenia. Posiada klasę wodoszczelności 5 ATM, co oznacza, że może wytrzymać ciśnienie wody równe temu, jakie jest na głębokości do 50 metrów. Przeszedł niezależne testy zewnętrzne przeprowadzone przez SGS. W praktyce możesz nosić go w miejscach, gdzie sprzęt może się zachlapać, pod prysznicem, podczas pływania lub uprawiania niektórych szybkich sportów wodnych. Dokładne dane dotyczące pływania umożliwi Ci tryb sportowy Pool Swimmming.

Wskaźnik obciążenia treningowego monitoruje intensywność twojego treningu i dostarcza informacji na temat tego, jakie obciążenie fizyczne na Ciebie działa. Bierze pod uwagę różne czynniki, takie jak tempo, czas trwania, a także Twoje indywidualne dane, takie jak wiek, płeć i waga.

Amazfit Band 7

Funkcje oceniające parametry zdrowia

Aplikacja Zepp App zainstalowana w telefonie umożliwia wyświetlanie i analizę informacji zdrowotnych użytkownika, również podczas wybranego trybu treningu. Co więcej, pomaga właściwie zarządzać urządzeniem. Opaska Amazfit Band 7 ma następujące funkcje oceniające podstawowe parametry zdrowotne:

  • całodobowe monitorowanie poziomu stresu,

  • całodobowe monitorowanie tętna,

  • informuje o przewidywanym wystąpieniu kolejnej miesiączki,

  • tempo regeneracji ciała,

  • analiza wpływu treningu na ciało,

  • licznik kroków,

  • badanie poziomu tlenu,

  • czas potrzebny do pełnej regeneracji organizmu,

  • akcelerometr.

W przypadku monitorowania tętna użytkownik musi uruchomić opcję Auto Heart Rate Monitor, która znajduje się w aplikacji Zepp App. Można tam także ustawić specjalne alerty o nieprawidłowym tętnie oraz śledzić jakość oddychania podczas snu. Możesz to także sprawdzić po włączeniu tej opcji w ustawieniach funkcji ,,sen urządzenia". W celu prawidłowego pomiaru nasycenia krwi tlenem należy odpowiednio nosić zegarek sprzęt musi być założony ciasno na nadgarstku. Warto mieć na uwadze, że ani opaska, ani aplikacja monitorująca parametry zdrowotne Zepp App nie są narzędziami do stawiania diagnozy jakiegokolwiek stanu zdrowia.

Inne funkcje i cechy smartopaski

Smartband Amazfit Band 8 ma łączność Bluetooth, system operacyjny Zepp OS, czujniki, lokalizator smartfonu oraz podstawowe funkcje informacyjne, takie jak stoper, budzik i prognoza pogody. Istnieje możliwość odrzucania połączeń, podglądu wiadomości, wyświetlania powiadomień SMS oraz wysyłania szybkich wiadomości.

Bateria w Amazfit Band 8 w trybie normalnego użytkowania jest w stanie wytrzymać do 18 dni oraz do 28 dni w trybie oszczędzania energii. Jeśli chcesz zaoszczędzić baterię, po prostu włącz w urządzeniu tryb oszczędzania baterii. Świetnie sprawdzi się dla osób, które nie przepadają za dużymi i ciężkimi zegarkami na ręce przez cały czas, natomiast chcą mieć więcej funkcji niż w podstawowej opasce sportowej.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem smartwatcha Amazfit Band 7 przeczytaj opinie innych użytkowników. Precyzyjne monitorowanie snu, kontrola tętna i aktywności fizycznej to tylko niektóre zalety tego urządzenia. Sprzęt stanowi także znaczne ułatwienie w przypadku prowadzenia samochodu, umożliwiając dostęp do istotnych informacji bez konieczności sięgania po telefon. Ponadto elegancki design i łatwa obsługa sprawiają, że Amazfit Band 7 cieszy się uznaniem zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki.

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy