Spis treści

    W świecie nowoczesnych technologii zegarki sportowe stają się niezbędnym elementem urządzeniem dla osób aktywnych fizycznie. W szerokiej gamie dostępnych na rynku modeli smartwatchy dwie linie produktów od marki Garmin – Garmin Venu 3 oraz Garmin Forerunner 265 - wyróżniają się zaawansowanymi funkcjami, oferując ciekawe rozwiązania dla użytkownika. Jakie dokładnie? I czym różnią się poszczególne zegarki? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

    Garmin Venu 3 vs Forerunner 265 – czym się różnią obydwa smartwatche?

    Obydwa zegarki sportowe od marki Garmin oferują zaawansowane funkcje monitorowania aktywności fizycznej, ale różnią się w niektórych kluczowych aspektach. Sprawdź różnice między Garmin Venu 3 a modelem Forerunner 265, aby móc zdecydować, który zegarek lepiej odpowiada Twoim preferencjom treningowym.

    Wyświetlacz AMOLED oraz konstrukcja 

    Już na pierwszy rzut oka widać, że smartwatche różnią się między sobą stylem oraz designem. Mimo tego, że obydwa inteligentne zegarki posiadają ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości oraz jasny wyświetlacz AMOLED, to bezel w Forerunnerze 265 wykonany jest z tworzywa sztucznego, natomiast w modelu Venu 3 jest to stal nierdzewna. Całą tarczę w dwóch wersjach ochrania szkło Gorilla Glass 3. Jakość wyświetlacza również się różni – 454 x 454 px w Garmin Venu 3 oraz 416 x 416 px w Forerunner 265. Jeśli chodzi o masę, oba sprzęty są bardzo lekkie i ważą 46 g (Venu 3) oraz 47 g (Forerunner 265), w tym przypadku nie ma więc zauważalnej różnicy.

    Garmin Venu 3 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej, natomiast Forerunner 265 w białej, czarnej oraz turkusowej. Silikonowy pasek zapewnia wygodne noszenie zegarków, nadaje im indywidualnego stylu oraz współpracuje z paskami Quick Release, dzięki czemu możesz je łatwo wymieniać w zależności od potrzeb.

    Żywotność i czas pracy baterii – w trybie smartwatcha i tryb GPS

    Jeśli chodzi o czas pracy zegarka, to model Venu 3 jest w stanie pracować do 14 dni, a Foreunner (tryb smartwatch) - 13 dni. Venu 3 w trybie oszczędzania baterii może pracować do 26 dni, a w trybie GNSS z aktywnymi wszystkimi systemami i muzyką - do 11 h. Forerunner w ogólnosystemowym trybie GNSS z wieloma zakresami oraz muzyką może pracować maksymalnie przez 6 h, natomiast w trybie GNSS (tylko GPS) - maksymalnie 20 h.

    garmin venu 3

     

    Garmin Venu 3

     

    Aplikacje treningowe i tryb wózka inwalidzkiego

    Model Garmin Venu 3 wyróżnia się ponad 30 aplikacjami sportowymi, które obejmują jazdę na rowerze, spacery, bieganie, a także pływanie w basenie. Tryby sportowe, które występują w Forerunner 265,a których nie znajdziemy w Venu 3 to przede wszystkim profile biegowe oraz tryb multisport. Zegarek oferuje różne rodzaje biegania, w tym bieg na bieżni mechanicznej, bieganie po torze krytym, bieganie wirtualne czy ultrabieg. Oba zegarki generują animacje treningowe, możliwość treningu siłowego, wydolnościowego, HIIT, jogi oraz pilatesu.

    Garmin Venu 3 posiada innowacyjną funkcję, jaką jest tryb wózka inwalidzkiego. Umożliwia śledzenie dziennej liczby pchnięć, przypomina o zmianie rozłożenia masy ciała oraz proponuje aktywność fizyczną dostosowaną do jazdy na wózku.

    Pomiar parametrów zdrowia

    Oba zegarki oferują pomiar saturacji, mają wbudowany pulsoksymetr, dokonują pomiaru tętna (nadgarstkowy pomiar tętna i nowy czujnik tętna w modelu Venu 3) oraz monitorują poziom stresu i energii dzięki funkcji Body Battery. Dodatkowo posiadają funkcję asystenta snu oraz wykrywają drzemki. Zegarek Venu 3 jest wyposażony w zaawansowane analizy mierzące jakość snu, które generują spersonalizowane zalecenia. Co więcej, zegarek śledzi różne fazy snu, a także status zmienności tętna.

    Obydwa zegarki są kompatybilne z aplikacją od Garmin. Aplikacja Garmin Connect w obu przypadkach umożliwia monitorowanie, analizowanie i dzielenie się danymi dotyczącymi aktywności fizycznej oraz zdrowia.

    garmin forerunner 265

    Garmin Forerunner 265

     

    Połączenia i funkcje telefoniczne

    Niewątpliwie bardzo dużą różnicą jest wbudowany głośnik i mikrofon w zegarku Garmin Venu 3, co umożliwia odbieranie połączeń telefonicznych bezpośrednio z urządzenia (po wcześniejszym sparowaniu zegarka ze smartfonem). W łatwy sposób możesz używać także asystenta głosowego, aby odpowiadać na przychodzące wiadomości tekstowe. Oba zegarki są kompatybilne ze smartfonami z systemem Android, jak i z iPhone'ami. Wyświetlają również bieżące powiadomienia z telefonu oraz umożliwiają odtwarzanie muzyki i dokonywanie płatności zbliżeniowych Garmin Pay, dzięki czemu łatwo, szybko i bezdotykowo zapłacimy za zakupy.

    Układ przycisków

    Zegarek Forerunner 265 dysponuje aż pięcioma różnymi przyciskami. W wersji Venu 3 mamy natomiast trzy przyciski, dzięki czemu zegarek zyskuje subtelnego i minimalistycznego charakteru. Ma również dedykowany środkowy przycisk do skrótów, które umożliwiają wywoływanie ulubionych narzędzi, co jest dużą zaletą.

    Venu 3 i Forerunner 265 – podobieństwa

    Oba modele zegarków są wodoszczelne do 5 ATM (do 50 m), posiadają 8 GB pamięci wewnętrznej oraz dysponują takimi samymi czujnikami (żyroskop, akcelerometr, wysokościomierz czy kompas) i trzema głównymi systemami nawigacji satelitarnej – GPS, GLONASS i GALILEO.

    Dla kogo smartwatch Garmin Venu 3, a dla kogo Garmin Forerunner 265?

    Mimo bardzo podobnego przedziału cenowego obu zegarków Venu 3 i Forerunner 265 są przeznaczone dla różnych osób. Ten pierwszy sprawdzi się doskonale dla regularnych bywalców siłowni, miłośników fitnessu oraz dla osób ceniących wysoką jakość wyświetlanych informacji. Forerunner 265 ze względu na zaawansowane i rozbudowane funkcje biegowe jest przeznaczony dla biegaczy, zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych.

    Który zegarek wybrać Garmin Venu 3 czy Forerunner 265? Podsumowanie

    Jeśli cenisz wszechstronność aplikacji sportowych oraz innowacyjne funkcje, takie jak odbieranie połączeń bezpośrednio z zegarka, tryb wózka inwalidzkiego, to Venu 3 będzie doskonałym wyborem. Natomiast dla biegaczy, którzy potrzebują zaawansowanych funkcji biegowych, w tym różnych profili aktywności i trybu multisport, Forerunner 265 może być lepszym rozwiązaniem. Ostateczna decyzja zależy od tego, które funkcje i aplikacje najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

     

    Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy