Spis treści

  W świecie stale ewoluującej technologii wybór odpowiedniego smartwatcha może być wyzwaniem. Garmin Venu 3 i Apple Watch 9 to dwa flagowe produkty od światowych i renomowanych marek, przodujących w tworzeniu droższych zegarków i innych sprzętów elektronicznych. Przyciągają uwagę entuzjastów aktywnego trybu życia oraz miłośników nowoczesnych gadżetów. Który z nich jest lepszy i dlaczego?

  Zegarek Garmin Venu 3 – stylowy smartwatch o klasycznym designie

  Garmin Venu 3 wykonany jest ze stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego wzmocnionego szklanym włóknem. Zegarek oferuje zaawansowane funkcje zdrowotne w tym pomiar tętna (czujnik tętna nowej generacji), mierzy poziom stresu, ma możliwość wykonywania połączeń, oraz posiada udogodnienia dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

  Zegarek Apple Watch 9 – wszechstronny, intuicyjny i szybki

  Wyróżnia się smukłą obudową, licznymi czujnikami i modułami, które monitorują zdrowie i aktywność fizyczną. Smartwatch jest w pełni zintegrowany z ekosystemem Apple, który charakteryzuje się płynnością działania. Występuje w wielu wersjach kolorystycznych. Możesz także spersonalizować wymienny pasek, w zależności od upodobania i stylu. W przeciwieństwie do Apple Watch Ultra 2, dostępny jest w kopercie o rozmiarze 45 lub 41 mm, dzięki czemu każdy znajdzie wariant komfortowy dla siebie.

  Garmin Venu 3 vs Apple Watch 9 – porównanie

  Zegarki Apple Watch 9 i Garmin Venu 3 to zaawansowane urządzenia, które łączą w sobie rozwiązania sportowe i smartwatchowe. Venu 3 oferuje szereg opcji sportowych dla osób szczególnie ceniących zróżnicowaną aktywność fizyczną. Apple Watch jest zintegrowany z innymi usługami i urządzeniami Apple, dzięki czemu umożliwia intuicyjną obsługę iPhone'ów.

  Ekran i konstrukcja smartwatchy

  Pierwsze co rzuca się w oczy, to odmienny design zegarków – Venu 3 posiada dotykowy ekran AMOLED o wysokiej rozdzielczości (454 x 454 pikseli) co, sprawia, że wszystkie informacje są czytelne i dobrze widoczne. W tym przypadku producent zastosował szkło odporne na uszkodzenia Gorilla Glass 3. Jeśli chodzi o dostępność kolorystyczną, występuje w dwóch podstawowych kolorach czarnym i białym.

  garmin venu 3

   

  Garmin Venu 3

   

  Apple Watch jest zbudowany z aluminium/stali nierdzewnej, natomiast w tym przypadku zegarek posiada niegasnący wyświetlacz Retina OLED LTPO (396 x 484 pikseli) sięgający krawędzi, co nadaje mu nowoczesnego i eleganckiego charakteru. Dodatkowo w kopertach wykonanych z aluminium wykorzystano szkło Ion-X, a w wersji ze stali nierdzewnej szkło szafirowe. Oba smartwatche różnią się również wbudowaną pamięcią – w przypadku Venu 3 jest to 8 GB, a w przypadku serii od Apple – 68 GB.

  Żywotność baterii

  Model Venu 3 od Garmin oferuje długi czas pracy baterii może działać nawet do 14 dni w trybie smartwatcha oraz do 26 h w trybie GPS. Natomiast Apple Watch 9 jest wyposażony w baterię litowo-jonową, która umożliwia korzystanie z zegarka sportowego do 18 h przy standardowym użytkowaniu oraz do 36 h w trybie niskiego zużycia energii. W tym przypadku jest możliwość szybkiego ładowania bezprzewodowego.

  Kompatybilność z systemem operacyjnym

  Garmin Venu 3 działa na oprogramowaniu Garmin, podczas gdy Apple Watch Series 9 wykorzystuje system operacyjny watchOS stworzony przez Apple. Dlatego też Venu 3 jest kompatybilny z systemem Android i iOS, natomiast Apple Watch 9 nie współpracuje z żadnym telefonem z systemem Android.

  Płatności zbliżeniowe i inne dodatkowe funkcje

  Oba zegarki umożliwiają odrzucanie połączenia, sterowanie muzyką w smartfonie. Są wyposażone w asystenta głosowego i wodoszczelne do 50 m (5 ATM). Mają również wbudowany głośnik i mikrofon, dzięki czemu możesz wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne bezpośrednio z zegarka. W obu modelach istnieje również możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych, które w przypadku Venu 3 są kompatybilne z systemem płatności Garmin Pay, natomiast w przypadku Apple Watch 3 z systemem Apple Pay.

  apple watch 9

   

  Apple Watch 9 

   

  Pomiar parametrów zdrowia

  Apple Watch 9 i Garmin Venu 3 umożliwiają pomiar tętna, temperatury ciała, monitorowanie snu, cyklu menstruacyjnego, saturacji oraz wyświetlają czas potrzebny na odpoczynek. Apple Watch Series 9 dodatkowo mierzy EKG oraz posiada alarmowe SOS i wiele opcji bezpieczeństwa, w tym powiadamia o zbyt wysokim/niskim tętnie, arytmii czy niskiej sprawności kardio. Posłuży również do wykrywania upadków i wypadków.

  Funkcje sportowe

  Zarówno Garmin Venu 3, jak i Apple Watch 9 posiadają wiele różnych funckji sportowych, które zaspokajają potrzeby aktywnych użytkowników, począwszy od roweru, biegania aż po ćwiczenia na siłowni. Apple Watch 9 posiada dodatkowo wbudowany tryb multisport, natomiast Garmin Venu 3 ma wbudowane ponad 30 preinstalowanych aplikacji sportowych, w tym także dostępne profile czynności rekreacyjnych w terenie, takie jak golf czy bouldering. Dodatkowo wykrywa drzemki, a tryb wózka inwalidzkiego monitoruje dzienną liczbę pchnięć wózka oraz wyświetla alerty o zmianie wagi.

  Aplikacja Garmin Connect umożliwi Ci śledzenie, analizowanie i udostępnianie danych dotyczących aktywności fizycznej i outdoorowej. Jest często wykorzystywana przez osoby, które uprawiają różne dyscypliny sportowe, takie jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie czy wspinaczka.

  Łączność

  Oba inteligentne zegarki mają wbudowany moduł GPS oraz zaawansowane systemy nawigacji satelitarnej GLONASS i GALILEO, dzięki czemu możesz dokładniej śledzić swoje położenie w terenie. W przeciwieństwie do Apple Watch 9 Garmin Venu 3 obsługuje również bezprzewodową technologię komunikacyjną ANT+.

  Garmin Venu 3 vs Apple – który z nich jest lepszy? Podsumowanie

  Wybór odpowiedniego zegarka sportowego zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb, preferencji, rodzaju posiadanego smartfona oraz stylu. Garmin Venu 3 oferuje wachlarz funkcji związanych z treningiem i monitorowaniem zdrowia, w tym zaawansowane śledzenie aktywności, długą żywotność baterii i rozbudowane opcje nawigacji. Z kolei Apple Watch Series 9 jest silnie zintegrowany z ekosystemem Apple i oferuje szeroki wybór aplikacji, prostotę obsługi i integrację z innymi urządzeniami Apple, co koniecznie należy wziąć pod uwagę przy zakupie zegarka. Zapoznaj się dokładnie ze specyfikacją każdego urządzenia i wybierz smartwatcha najlepszego dla siebie.

  Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy