Zegarki Garmin to jedne z najchętniej wybieranych smartwatchy przez polskich użytkowników. Nie ma się co dziwić. Mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości i oferują wiele naprawdę rozbudowanych funkcji. Inteligentny zegarek sprawdzi się zarówno w przypadku osób czynnie uprawiających sport, jak i tych prowadzących aktywne życie osobiste i zawodowe. Smartwatch może służyć pomocą swojemu właścicielowi na wiele sposobów. A jaki zegarek marki Garmin wybrać w 2024 roku?

Dlaczego warto inwestować w zegarek Garmin w 2024 roku?

2024 rok podobnie jak poprzedni jest bardzo nieprzewidywalny. W sytuacji, gdy wymagana jest ogromna elastyczność zarówno w strefie gospodarczej jak i zawodowej, warto postawić na zegarek, który odciąży nas podczas codziennych obowiązków. Posiadając zegarek Garmin można zaoszczędzić czas przeznaczony na korzystanie z telefonu, dzięki szybszemu odbieraniu rozmów i powiadomień z aplikacji, a także dostawać na bieżąco najważniejsze informacje np. w postaci zmiany kursu walut czy notowań giełdowych.

Historia i ewolucja zegarków Garmin

Firma Garmin to amerykańskie przedsiębiorstwo z główną siedzibą w Szafuzie w Szwajcarii. Marka posiada swoje przedstawicielstwo w Polsce pod nazwą Garmin Poland. Historia marki zaczyna się od 2001 roku, kiedy zastrzeżona została nazwa "Forerunner". Do dziś Garmin Forerunner to najbardziej rozpoznawalna seria smartwatchy marki. Idea zegarków Garmin skupiła się wokół dostarczania rozwiązań ułatwiających życie codzienne, takich jak wbudowany moduł GPS czy funkcje smart pomagające zaplanować wartościowy trening.

Dlaczego zegarki Garmin są tak popularne wśród sportowców i entuzjastów fitness?

Zegarek sportowy to już praktycznie must have dla każdego sportowca. Smartwatch Garmin może skutecznie pomóc w codziennym treningu poprzez monitorowanie postępów i planowanie aktywności, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Za pośrednictwem zegarka można rysować przebytą przez siebie trasę i planować kolejne, zapisywać postępy w różnorodnych dziedzinach, na bieżąco liczyć spalone kalorie czy postawione kroki, a także monitorować parametry życiowe takie jak tętno i puls. Na uwagę zasługuje także aplikacja Garmin Coach, która pozwala na przesyłanie do zdalnego urządzenia planów treningowych.

Smartwatch Garmin

Wybór idealnego modelu Garmin

Wybierając idealny model zegarka Garmin warto skupić się na swoich własnych potrzebach. Dla niektórych niezbędną funkcją będzie Garmin Coach, dla innych zaś płatności Garmin Pay. Z pewnością większość potencjalnych użytkowników zwraca uwagę na ekran dotykowy, który powinien mieć jak najlepszą jakość. Jaki zegarek Garmin wybrać, aby cieszyć się jak najdłużej jego funkcjonalnością? Z pewnością model z pojemną baterią, której nie trzeba będzie często ładować, a także mechanizm zgodny z normami odporności, dzięki którym zegarek nie stłucze się i nie zaleje wodą.

Porównanie różnych modeli zegarków Garmin na rynku w 2024 roku

Portfolio Garmin jest bardzo szerokie i zawiera w sobie takie topowe serie jak Garmin Forerunner, Garmin Fenix czy Garmin Venu. Coraz bardziej rozpoznawalne są także zegarki hybrydowe - Garmin Vivomove, które łączą w sobie analogowy styl i wykorzystanie funkcji smart.

Garmin Venu 3S

Garmin Venu® 3S

Zobacz wszystkie smartwatche Garmin Venu 3

Z pewnością warto zwrócić uwagę na nowości przygotowane na 2024 rok. Wśród nich znalazły się Modele Garmin Venu 3 i Garmin Venu 3S. Oba posiadają moduł Wi-Fi oraz korzystają z technologii GPS. Doskonale sprawdzą się do monitorowania stanu zdrowia i treningu. Ciekawym modelem jest także Forerunner 45 przeznaczony dla początkujących sportowców i zegarki specjalistyczne przygotowane dla bardziej zaawansowanych użytkowników jak Fenix 7S.

Garmin Fenix 7S

Garmin Fenix® 7S

Zobacz wszystkie smartwatche Garmin Fenix 7

Jak dostosować wybór zegarka do swoich potrzeb i preferencji?

Aby jak najlepiej wybrać zegarek Garmin warto zdać sobie sprawę, na jakim etapie się znajdujemy i jakie mamy oczekiwania. Jeśli zegarek ma służyć przede wszystkim do monitorowania zaawansowanego treningu i oferować rozbudowane opcje sportowe, to zdecydowanie dobrze w tym przypadku sprawdzi się model Garmin Forerunner 265S, który posiada kolorowy wyświetlacz Amoled oraz dostarcza sugestie treningowe i ocenia gotowość organizmu do wysiłku oraz zegarki dla początkujących, gdzie dobrze sprawdza się seria Venu i Vivoactive.

Garmin Forerunner 265S

Garmin Forerunner® 265S

Zobacz wszystkie smartwatche Garmin Forerunner 265

Jak działa aplikacja Garmin Connect i jej rola w korzystaniu z zegarków Garmin?

Aplikacja Garmin Connect służy do śledzenia postępów w treningu i przesyłania danych dotyczących osiąganych wyników rejestrowanych przez urządzenie Garmin. Z aplikacją Garmin Connect trening jest zdecydowanie bardziej poukładany, co pozwala na osiągnie lepszych wyników. Dane mogą być wyświetlane w przeglądarce, jak i na urządzeniach mobilnych.

Smartwatche Garmin to zaawansowane zegarki sportowe, które umożliwiają osiąganie najlepszych wyników przez zaawansowanych i początkujących sportowców. Sprawdzą się w przypadku sportów outdoorowych, dostarczą wskazówki treningowe, zrealizują płatności zbliżeniowe i posiadają inne zaawansowane funkcje oraz dedykowane aplikacje sportowe ułatwiające codzienne trenowanie.

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy