Spis treści

  Smartwatch na kartę sim to propozycja dla każdego, kto potrzebuje zostawić smartfona w domu. Inteligentny zegarek z kartą eSim to dobre rozwiązanie nie tylko biznesowe. Urządzenia pozwalające na łączenie z siecią komórkową mają wiele zaawansowanych funkcji w tym sportowe oraz prozdrowotne. Czy zegarki z eSim to dobre rozwiązanie? Zdecydowanie tak! A dlaczego? Sprawdź sam!

  Czym jest eSIM?

  eSim to skrót od Embedded Sim, czyli oznaczenie całkowicie wirtualnej karty sim. Ten nowy standard to kolejny krok do miniaturyzacji urządzeń, ponieważ pozwala pominąć fizyczny moduł odpowiadający za odczytywanie karty oraz łączność komórkową. Zajmuje on w urządzeniach sporo miejsca, więc smartwatch z kartą sim dotychczas był masywniejszy. Z kolei smartwatch eSim to wariant o wiele smuklejszy.

  Dlaczego smartwatche z eSIM stają się popularne?

  Wybierając smartwatch klienci coraz częściej decydują się na ten w którym są różne funkcje sportowe, wbudowany GPS czy pulsometr, ale także karta eSim, która wciąż w zegarkach nie jest standardem — więc nie wszystkie modele je mają. Stopniowo jednak w ofercie producentów pojawiają się kolejne modele, które oferują to rozwiązanie.

  Popularność tego rodzaju urządzeń wynika z trendów, wygody i możliwości. Jako ludzie żyjemy coraz szybciej, chcemy uwolnić się od telefonu, ale jednocześnie musimy pozostać w kontakcie. I właśnie smartwatche z kartą eSim są odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego człowieka, który dzięki nim odzyskuje pewien zakres wolności, a przy tym ma wszystko na swoim nadgarstku.

  Zalety eSIM w smartwatchach

  Jakie zalety ma zegarek na kartę eSim? Zacznijmy od tego, że w modelu smartwatcha, który obsługuje kartę sim znajduje się naprawdę wiele przydatnych funkcji. To przede wszystkim wygodne rozwiązanie, które daje dostęp do sklepu Google Play czy App Store oraz wielu aplikacji. Smartwatch daje dostęp do sieci komórkowej, w tym i internetu. Do ustalania lokalizacji wykorzystuje moduł GPS, nie brakuje również bluetooth czy Wi-Fi.

  Po co jednak w smartwatchu eSim? Funkcja ta jest niezwykle przydatna dla wszystkich, którzy muszą pozostać w kontakcie z innymi, ale nie mają możliwości noszenia smartfona lub też byłoby to dla nich uciążliwe. Z tego rozwiązania korzystają więc nie tylko biznesmeni, ale również sportowcy.

  Różnice między eSIM a standardową kartą SIM

  Standardowa karta sim to fizyczny element znany dobrze każdemu użytkownikowi telefonu. Karty sim przeszły sporą drogę, rodzaje kart zmieniały się wraz z postępem technologicznym. Ich stopniowa miniaturyzacja znana jest obecnie jako "Nano-Sim". Aktualnie o wiele nowocześniejszym rozwiązaniem i standardem jest eSim, czyli wirtualna karta sim.

  Łączą je indywidualny numer karty, kod PUK, możliwość przypisania kodu PIN oraz numer telefonu. Różnica polega jednak przede wszystkim na tym, że karty eSim nie możemy dotknąć, a do jej uruchomienia potrzebujemy odpowiedniej aplikacji, natomiast standardowa karta sim jest namacalna.

  Smartwatch z eSIM

  Jak wybierać smartwatcha z eSIM?

  Jaki model wybrać, jeśli chcesz odłożyć smartfon na bok i korzystać jedynie ze smartwatcha i żeby obsługiwał eSim?

  Podstawę stanowi system jaki znajdziesz w zegarku i w swoim telefonie. Na rynku do wyboru masz urządzenia, które łączą się z Androidem czy iOs — ich pełna kompatybilność zależna jest od systemu, który jest na obu rządzeniach. W Apple Watch 9 znajdziesz watchOS, a w np. w Samsung Galaxy Watch 5 czy Huawei Watch 4 Pro jest Wear OS od Google — od rozwiązania zależy stopnień jakości łączenia zegarka z telefonem.

  W przypadku zegarków z eSim warto mieć na uwadze, że sam model działa niezależnie od smartfona. Dla wielu użytkowników wygodnym rozwiązaniem jest pakiet, w skład którego wchodzą urządzenia od jednego producenta.

  Dokonując wyboru zegarka z eSim zwróćmy uwagę na inne elementy które będą dla nas istotne. Zaliczamy do nich aplikacje — pamiętaj jednak, że na ten moment nie wszystkie, które znajdziesz w smartfonie możesz zainstalować w zegarku. Kluczowe mogą okazać się czujniki wspierające monitorowania zdrowia oraz aktywności — ważne są funkcje sportowe mierzące przebyty dystans, licznik kroków, spalonych kalorii, stopień natlenienia krwi czy też poziomu stresu.

  Bardzo ważny jest wygląd za którym powinna stać solidna konstrukcja, ze stali nierdzewnej, w pełni wodo- i pyłoszczelna. Nie bez znaczenia jest wyświetlacz, który musi być czytelny i odpowiednio duży, żeby korzystanie z zegarka było wygodne. Zwróć uwagę także na akumulator — bateria musi być odpowiednio pojemna, prędkość ładowania wysoka, a czas pracy na ładowaniu możliwie najdłuższy.

  HUAWEI Watch 4 Pro

  HUAWEI Watch 4 Pro

  Zobacz wszystkie smartwatche Huawei

  Jaki smartwatch z eSim wybrać?

  Tak jak w przypadku telefonów, tak i w przypadku smartwatchy konkurencja jest spora. Na rynku dostępne są modele Samsunga, Huawei, Xiaomi, Apple czy Garmina. Ranking modeli objąłby więc rozmaite smartwatche, które często różnią się pewnymi drobnym elementami: wygląd, wyświetlacz (jego rodzaj, wielkość, kształt), żyroskop, akcelerometr, czujnik geomagnetyczy, pulsometr optyczny, barometr, czujnik temperatury, czujnik głębokości, pojemność akumulatora, pewne funkcje sportowe, czy parametry urządzenia.

  Nie kieruj się ceną, sprawdź, czy smartwatch eSim ma te funkcje, których poszukujesz, czy jego wygląd Ci odpowiada, oraz czy łączy się z Twoim smartfonem bez pro

  Komentarze 1

  • 945
   1 czerwca 2024 16:24

   Ostatnio kupiłem zegarek Garmin Forerunner 945 LTE z eSIM i muszę powiedzieć, że to była świetna decyzja.mogę zostawić telefon w domu i nadal być w kontakcie, odbierać połączenia i wiadomości. To mega wygodne, zwłaszcza podczas biegania czy jazdy na rowerze. Funkcja śledzenia w czasie rzeczywistym pozwala sprawdzić, gdzie jestem, a ja mogę łatwo wysłać sygnał SOS w razie potrzeby - bajer. 945 z LTE to także świetny wybór dla sportowcow. monitorowanie tętna, GPS, zaawansowane statystyki treningowe i synchronizacja z różnymi aplikacjami fitness . Dodatkowo można słuchać muzyki bez potrzeby zabierania telefonu, co jest super wygodne. Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem smartwatcha z eSIM, to zdecydowanie poleca Forerunner 945. Jest świetny zarówno do treningów, jak i na co dzień.