Spis treści

  Smartwatch z dobrą baterią to podstawowe urządzenie dla osób ceniących aktywność fizyczną, dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Zużycie baterii to jeden z głównych parametrów, aby ocenić pojemność akumulatora oraz wybrać najlepszy smartwatch na rynku. W niniejszym artykule dowiesz się, czym kierować się wybierając inteligentny zegarek z wytrzymałą baterią.

  Czym jest pojemność baterii w smartwatchu?

  Pojemność baterii w smartwatchu to ilość energii elektrycznej, jaką bateria może przechować i dostarczyć do urządzenia. Wyrażana jest zazwyczaj w miliamperogodzinach (mAh) lub watogodzinach (Wh). Zużycie baterii jest jednym z kluczowych parametrów określających, jak wybrać smartwatch z dobrą baterią.

  Jakie czynniki wpływają na pojemność baterii?

  Im bardziej pojemny akumulator, tym teoretycznie dłuższy czas pracy smartwatcha. Jednak czas pracy baterii zależy również od innych czynników, takich jak zużycie energii przez poszczególne komponenty, optymalizacje oprogramowania czy jasność ekranu. Długość pracy zegarka zależy również od częstotliwości korzystania z takich funkcji jak:

  • aplikacje działające,

  • częste wykonywanie połączeń,

  • regularne mierzenie tętna,

  • bezprzewodowa transmisja danych,

  • monitor stresu,

  • monitorowanie snu,

  • pomiar dystansu,

  • licznik kalorii,

  • aktywne tryby sportowe,

  • aktywny tryb GPS,

  • sterowanie muzyką.

  Dodatkowo takie czynniki jak wydajność procesora, rodzaj ekranu czy optymalizacja oprogramowania, również mają wpływ na wytrzymałość baterii. Dlatego ważne jest, aby nie oceniać wydajności smartwatcha wyłącznie na podstawie pojemności baterii, ale również uwzględniać inne parametry i recenzje użytkowników, które mogą dostarczyć lepszego obrazu na temat faktycznego czasu pracy urządzenia.

  Tani smartwatch z dobrą baterią? - postaw na zegarki Huawei Watch GT 3, cechujące się dobrymi parametrami oraz posiadające zaawansowane funkcje.

  Smartwatch z dobrą baterią a rodzaj ekranu

  Jeśli zależy Ci na długim czasie pracy smartwatcha, konieczne jest także zwrócenie uwagi na rodzaj ekranu (np. ekrany OLED i AMOLED mogą być bardziej energooszczędne od LCD), tryby oszczędzania energii oraz indywidualne ustawienia korzystania z urządzenia, które poprawiają żywotność baterii.

  Inteligentne zegarki mające ekrany OLED i AMOLED są bardziej energooszczędne niż tradycyjne ekrany LCD, ponieważ każdy piksel emituje własne światło. Oznacza to, że w przypadku wyświetlania koloru czarnego piksele są wyłączane, co zmniejsza zużycie energii. Dlatego smartwatche z dobrą baterią z tego rodzaju ekranami mogą oferować bardziej wytrzymałą baterię w porównaniu do tych z ekranami LCD.

  Przykładowy smartwatch z dobrą baterią - czy może zastąpić smartfona?

  HUAWEI WATCH Ultimate Voyage

  Huawei Watch Ultimate Voyage to smartwatch z dobrą baterią, która wystarcza na 14 dni przy zrównoważonym korzystaniu. Dodatkowym atutem jest wysoka klasa wodoszczelności, analiza zapisu EKG oraz szybkie ładowanie. Opisywany model posiada także licznik spalonych kalorii oraz posiada unikalny tryb ekspedycyjny.

  HUAWEI WATCH GT 3

  HUAWEI WATCH GT 3 cechuje się elegancją oraz klasyczną estetyką. Jest to smartwatch z dobrą baterią, zapewniający 2-tygodniowy czas pracy. Inteligentny zegarek posiada silikonowy pasek, a dodatkowo mierzy poziom stresu, posiada liczne tryby sportowe, licznik kalorii, monitor snu oraz czytelny wyświetlacz.

  Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar

  Można śmiało powiedzieć, że Garmin Fenix® 7X Pro Sapphire Solar ma najlepszą baterią spośród wielu smartwatchy dostępnych na rynku oraz ładowanie baterią słoneczną. Jej czas pracy to nawet 37 dni (w trybie zegarka). Posiada wiele zaawansowanych funkcji monitorowania zdrowia i samopoczucia. Czas pracy zegarka wydłuża również niesamowity wyświetlacz AMOLED, z szafirowego szkła odpornego na zarysowania.

  Dobra bateria to podstawa dobrego smartwatcha. Zapewnia wysoką funkcjonalność, poprawia współpracę ze smartfonem, a sam użytkownik nie spędza dużo czasu na ładowaniu urządzenia. Najlepsza bateria opisywana jest w wielu modelach elektronicznych zegarków, które znajdziesz w niejednym rankingu smartwatchy.

  Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy