Spis treści

  Dobry smartwatch to taki, który ma długi czas działania baterii, wszystkie potrzebne funkcje i wykonuje dokładne pomiary. Właśnie takie są zegarki Amazfit GTR 3 Pro oraz Amazfit GTR 4. Od kiedy jednak Amazfit GTR 4 pojawił się na rynku, sporo osób zaczęło się zastanawiać, czym tak właściwie się różni. W dzisiejszym artykule porównamy ze sobą oba modele i podpowiemy, który z nich wybrać!

  Amazfit GTR 4 już dostępny w sprzedaży! Czym różni się od Amazfit GTR 3 Pro?

  Amazfit GTR 4 ma ekran o przekątnej 1,43 cala, natomiast GTR 3 Pro - 1,45. Pasek GTR 4 wykonany został z fluoroelastomeru, natomiast w GTR 3 Pro z tworzywa sztucznego. Nowszy zegarek Amazfit GTR 4 jest odrobinę cieńszy i węższy od poprzednika, natomiast GTR 3 Pro ma lepszą rozdzielczość ekranu. Na uwagę zasługuje duża różnica w zakresie wagi pomiędzy tymi dwoma modelami. Amazfit GTR 4 waży jedynie 34 gramy, natomiast GTR 3 Pro 57 gramów.

  Amazfit GTR 4

  Amazfit GTR 4

  Zobacz wszystkie smartwatche Amazfit GTR 4

  Amazfit GTR 4 - o modelu

  Amazfit GTR 4 to produkt łączący się bez problemów z systemem android. Może współpracować także z iPhone, dlatego bez większych problemów zastąpi Apple Watch. Zegarek jest wyposażony w GPS, Bluetooth, zaawansowane monitorowanie snu, możliwość wykonywania rozmów telefonicznych. Dzięki Amazfit GTR 4 łatwo będzie zadbać o ogólną kondycję organizmu, a także regularnie poprawiać jakość snu, poprzez analizę wykresów i wprowadzanie odpowiednich modyfikacji w swój plan dnia. Oprócz tego smartwatch oferuje:

  • pulsoksymetr i pomiary maksymalnego poboru tlenu,

  • 150 trybów sportowych,

  • wodoodporność do 50 metrów (5 ATM).

  Wszystkie szczegóły można znaleźć nie tylko w zegarku Amazfit GTR 4, ale też we współpracującej z nim aplikacji. Zdecydowanie jest to najlepszy smartwatch ostatnich miesięcy i prawdopodobnie jedno z najlepszych urządzeń w tej kategorii! Amazfit GTR 4 jest zdecydowanie godny polecenia, a na uwagę zasługuje także jego atrakcyjny design.

  Amazfit GTR 3

  Amazfit GTR 3

  Zobacz wszystkie smartwatche Amazfit GTR 3

  Amazfit GTR 3 Pro - o modelu

  Ten zegarek ma ekran Ultra HD AMOLED, który zapewnia perfekcyjną widoczność nawet w świetle słonecznym. Ma 150 trybów sportowych z automatycznym wykrywaniem 8 z nich, mierzy poziom stresu, jakość snu, ilość spalonych kalorii, wykonanych kroków. Monitoruje tętno, a w razie potrzeby w 45 sekund wykona kompleksowy raport na temat zdrowia.

  Amazfit GTR 3 Pro udziela także informacji związanych z regeneracją organizmu czy kontroluje postępy w ćwiczeniach. Został wyposażony w 5 systemów nawigacji, zatem nie zawiedzie nawet w trudniejszym terenie. Łączy się z telefonem poprzez Bluetooth, a w zależności od Twoich ustawień może informować o rozłączeniu i przypominać o ponownym połączeniu. Jego system operacyjny jest dobrze skonstruowany i chwalony przez dużą ilość osób, które zdecydowały się na ten smartwatch.

  Smartwatch Amazfit

  Amazfit GTR 4 vs GTR 3 Pro - co wybrać?

  W ocenach internautów Amazfit GTR 4 otrzymał ocenę 83 punkty na 100, natomiast Amazfit GTR 3 Pro uzyskał ocenę 80, czyli stracił względem poprzednika jedynie trzy punkty. Amazfit GTR 4 jest lepiej oceniany głównie ze względu na:

  • dłuższy czas pracy na baterii o 2 dni od konkurenta,

  • pokazywanie poziomu gotowości oraz wykrywanie upadków,

  • udzielanie wskazówek głosowych.

  Zegarek działa około 2 dni dłużej w trybie oszczędzania energii i potwierdza to większość użytkowników. Oferuje też o 565h dłuższy czas pracy z GPS oraz 192h więcej od GTR 3 Pro podczas działania trybu sportowego. Jeśli jednak cena jest bardzo istotnym czynnikiem podczas wyboru pomiędzy Amazfit GTR 3 Pro, a Amazfit GTR 4, prawdopodobnie lepiej będzie skłonić się w stronę GTR 3 Pro.

  Co wybrać - Amazfit GTR 3 Pro czy Amazfit GTR 4?

  Na to, czy użytkownik jest zadowolony z urządzenia wpływa sporo czynników. Wśród nich można wymienić między innymi:

  • czas pracy na baterii,

  • dostępne do dyspozycji aplikacje,

  • czas ładowania, lokalizacja i jej dokładność,

  • to, czy wszystkie potrzebne funkcje sportowe są dostępne.

  Duże znaczenie ma też to, w jaki sposób zegarek pokazuje powiadomienia, jednak to zwykle odbywa się w zależności od Twoich ustawień. Dla większości użytkowników bardzo ważny jest też design - ogólny kształt i wygląd zegarka oraz to, jak prezentuje się na nadgarstku.

  Oba zegarki Amazfit GTR 4 i GTR 3 Pro mają długi czas pracy baterii, atrakcyjne aplikacje i z pewnością będą chętnie używane przez użytkowników przez cały czas. Z tym, żeby zmienić w nich pasek, nie ma najmniejszych problemów, co wraz z możliwością zmiany wyglądu tarczy zegarka daje dość szerokie możliwości personalizacji.

  Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy