Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem dla każdego rodzica. Zawsze dużą niepewnością napawa odległość, za którą stoi niewiedza gdzie jest nasza pociecha, czy dotarła na miejsce, czy wraca lub też, czy poszła inną drogą. Z pomocą przychodzą jednak rozwiązania, takie jak lokalizator dla dziecka.

Czy lokalizator dla dziecka jest popularnym rozwiązaniem?

Choć lokalizacja GPS jest coraz powszechniejsza, to jednak lokalizatory nie są jeszcze standardem, ale się nim stają. W to miejsce rodzice wciąż korzystają prędzej ze smartfonów i smartwatchy. Warto uzupełnić komplet o lokalizator dla dziecka w formie breloka.

Zegarek jak telefon, czyli lokalizator dla dziecka, który dzwoni

Wybierając smartwatch czy smartfon dla swojego dziecka, możemy być przekonani, że już lepiej nie da się go zabezpieczyć. Telefon komórkowy to oczywisty wybór dokonywany w pierwszej kolejności. Pozwala w czasie rzeczywistym na komunikację bezpośrednią, ma wbudowany lokalizator GPS, aparat fotograficzny, umożliwia odbierania połączeń, prowadzenie wiadomości głosowych czy nasłuch otoczenia.

Drugą opcją jest inteligentny zegarek, który ma moduł GPS, wejście na kartę SIM lub moduł e-SIM, pozwala także na odbiór połączeń i wiadomości SMS. Stanowi wygodny lokalizator dziecka, ponieważ jest ładny, lekki i wygodny oraz co ważne dostępny dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Pełnię bezpieczeństwa w każdej sytuacji zapewni do tego kompletu lokalizator dla dziecka w formie zawieszki. Dzięki temu rodzic pozostanie ze swoją pociechą w stałym kontakcie.

Jak działa lokalizator GPS dla dziecka?

W przypadku urządzenia GPS to komunikacja jest prosta. Wszystko opiera się o sygnały, które są emitowane przez satelity. Urządzenie GPS odbiera te sygnały i wykorzystuje je do określenia swojej aktualnej lokalizacji na mapie.

W przypadku lokalizatorów w formie tagów to te wykorzystują moduły GPS innych urządzeń z którymi komunikują się za pośrednictwem bluetooth. Sygnał za ich pośrednictwem trafia z powrotem na telefon rodzica, który wie, gdzie w danym momencie znajduje się jego dziecko.

Dlaczego warto kupić nadajnik GPS dla dziecka?

Nadajnik GPS dla dziecka to przede wszystkim bardzo bezpieczne rozwiązanie. Telefon komórkowy czy zegarek mogą zostać zagubione lub skradzione i rzucają się w oczy. Lokalizator dla dziecka w formie taga jest to niewielkie urządzenie, które można umieścić wszędzie.

Dzięki przeznaczeniu do jednego zadania tego rodzaju gadżet wytrzymuje na baterii o wiele dłużej niż smartwatch czy smartfon — w niektórych modelach jest to nawet rok. Oprócz tego za pomocą aplikacji można ustawić indywidualne strefy bezpieczeństwa dla dowolnego miejsca np. plac zabaw. Jeśli dziecko ją opuści, od razu dostaniemy komunikat.

Lokalizator dla dziecka

Wybierając lokalizator dla dziecka... – na to zwróć uwagę

Lokalizator dla dziecka powinien być przede wszystkim praktyczny i musi odpowiadać na rozmaite potrzeby. Wtedy będzie można go uznać za udany zakup. Podstawę stanowią jego możliwości. Przede wszystkim inwestujmy w markowe rozwiązania, za którymi idzie jakość.

Kolejną sprawą jest rozmiar. Właściwy lokalizator GPS dla dziecka jest małym, lekkim, przenośnym urządzeniem, które dziecko może nosić przy sobie w plecaku czy przy kluczach — dobrze, gdy nie rzuca się w oczy. Nic nie szkodzi, aby był przy tym w ładnym kolorze. Obudowa powinna być pyło- i wodoszczelna, żeby sprzęt działał w każdych warunkach.

Warto zwrócić uwagę na czas pracy na jednej baterii. Dobry model działa od pół do nawet półtora roku — zależnie od trybu pracy. Pojemna bateria da nam pewność, że zawsze będziemy wiedzieć, gdzie jest nasze dziecko.

Z uwagi na to, że urządzenie będzie połączone ze smartfonem rodzica za pomocą aplikacji, to ważne jest, aby umożliwiała ona śledzenie położenia dziecka w czasie rzeczywistym. Dzięki temu będziemy mogli monitorować, gdzie znajduje się nasza pociecha, np. gdy jest w szkole, na placu zabaw, u znajomych itp. Sprawdźmy przy tym, czy jest to polska aplikacja i jakie możliwości oferuje — zarządzanie strefami bezpieczeństwa, różne funkcje i z jak dużą dokładnością wskazuje pozycję.

Standardowo lokalizator dla dziecka powinien oferować sygnały dźwiękowe, które będzie wydawał w sytuacji wyjścia ze strefy bezpieczeństwa. Warto sprawdzić, czy model ma przycisk SOS, co umożliwi dziecku uruchomienie alarmu, gdy poczuje się zagrożone — to zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Lokalizatory GPS dla dziecka — top 5

Na rynku znajdziemy wiele różnych propozycji, które różnią się detalami. Jednak co ważne ich cena nie jest duża, ale za to możliwości jakie oferują są ogromne. Przedstawiamy pięć lokalizatorów wartych uwagi:

  • Fresh 'n Rebel Smart Finder Tag jest to mały lokalizator GPS, który można przyczepić do różnych przedmiotów. Jest kompatybilny z aplikacją Znajdź od Apple i oferuje takie funkcje jak powiadomienie o pozostawieniu, o znalezieniu oraz tryb utracony. Ma wbudowany głośnik, który wydaje sygnały dźwiękowe. Wyróżnia się wymienną baterią i długim czasem pracy, a jednocześnie wodo- i pyłoszczelnością rzędu normy IP67.

  • SAMSUNG Galaxy SmartTag 2 to lokalizator, który umożliwia użytkownikom śledzenie i lokalizowanie swoich przedmiotów za pomocą aplikacji SmartThings. Może być przywiązany do różnych rzeczy, a także oferuje funkcję alarmu dźwiękowego, która ułatwia znalezienie zgubionego przedmiotu.

  • APPLE AirTag to lokalizator firmy z Cupertino, który integruje się z jej całym ekosystemem i działa wraz z aplikacją Znajdź. Użytkownicy mogą przyczepiać AirTag'i do swoich kluczy, torebek czy plecaków, a następnie łatwo je odnaleźć za pomocą aplikacji na iPhone'ie lub iPad'zie.

  • Motus Find me to lokalizator GPS, który umożliwia użytkownikom śledzenie lokalizacji swoich przedmiotów za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Może być zaczepiany do różnych przedmiotów. Oferuje funkcje takie jak alarm dźwiękowy i powiadomienia o oddaleniu się od przedmiotu.

  • CHIPOLO One Spot to lokalizator, który umożliwia użytkownikom śledzenie i odnajdywanie swoich przedmiotów za pomocą aplikacji mobilnej. Posiada funkcje takie jak alarm dźwiękowy, powiadomienia o oddaleniu się od przedmiotu oraz możliwość współpracy z apkami Apple Znajdź i Amazon Sidewalk.

Lokalizator dla dziecka – komfort i wygoda dla każdego rodzica

Nietrudno zauważyć, że lokalizatory GPS dzięki możliwościom stanowią wartościowe akcesorium w które warto wyposażyć pociechę. Zwiększają one poziom bezpieczeństwa dziecka, a przy tym nie wymagają od niego nauki i są bezobsługowe — całość ogranicza się do zaprogramowania oraz przypięcia do np. plecaka. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy