Waga łazienkowa to jedno z akcesoriów, które dla wielu osób jest wręcz niezbędne. Jednak dzięki rozwojowi współczesnych technologii tradycyjne wagi łazienkowe mogą służyć nie tylko do pomiaru masy ciała. Coraz częściej miejsce standardowych modeli zastępuje elektroniczna waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej, masy kostnej, masy mięśniowej, zawartości wody w organizmie i wielu innych parametrów. Jak działa inteligentna waga łazienkowa i które wagi elektroniczne zapewnią najdokładniejsze odczyty masy ciała oraz innych parametrów?

Co to jest inteligentna waga łazienkowa?

Inteligentna waga łazienkowa to elektroniczne urządzenie, które poza standardowym pomiarem masy ciała mierzy też poziom tkanki tłuszczowej i innych tkanek w organizmie. Waga diagnostyczna dokonuje analizy składu ciała podczas ważenia się.

Najlepsze inteligentne wagi łazienkowe wyposażone są również w takie opcje jak zawartość wody w organizmie, test balansu ciała polepszający koordynację, redukując ryzyko podatności ciała na kontuzje i urazy czy pokazywanie, ile procent tkanki tłuszczowej w ciele stanowi zmagazynowana tkanka tłuszczowa, a ile tkanka tłuszczowa trzewna. Inteligentne wagi pokryte są wytrzymałą powłoką ze szkła hartowanego. Posiadają też wskaźnik przeciążenia czy funkcję automatycznego rozpoznawania użytkownika.

Dlaczego warto zainteresować się inteligentnymi wagami łazienkowymi?

Waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej i innych parametrów pozwala uzyskać świadomość na temat kondycji swojego organizmu i dzięki temu monitorować efekty wprowadzanych zmian w postaci aktywności fizycznej, innej diety czy zwiększonej ilości wypijanej wody. Elegancka waga zapewni też ciekawy dodatek do łazienki i zachęci do zgłębiania wiedzy o zdrowiu.

Jak działa inteligentna waga łazienkowa?

Szklana waga łazienkowa pod względem wymiarów właściwie nie różni się od tradycyjnych przyrządów do ważenia się. Inteligentne wagi łazienkowe zazwyczaj zasilane są bateriami umożliwiającymi korzystanie z nich przez kilka miesięcy.

Zasada pomiaru wagi ciała przez inteligentną wagę łazienkową

Waga łazienkowa dokonuje analizy składu ciała i określania masy ciała dzięki impedancji bioelektrycznej (BIA). Pomiar tkanki tłuszczowej i innych wartości odbywa się dzięki przechodzeniu przez ciało sygnału elektrycznego tuż po wejściu na wagę. Jest to jednak nieszkodliwa, niewielka wartość, a korzystanie z wag łazienkowych jest bezpieczne.

Synchronizacja z aplikacjami mobilnymi — jak to działa?

Wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej, tkanka tłuszczowa, którą warto zrzucić, wartości związane ze wskaźnikiem masy ciała BMI, jak i pozostałe mierzone dane wyświetlają się na ekranie smartfona osoby ważącej się lub na innym urządzeniu sparowanym z wagą łazienkową. Jest to możliwe dzięki wbudowanym systemom łączności takim jak Wi-Fi czy Bluetooth.

Dobra waga łazienkowa ma również swoją dedykowaną aplikację, którą po zakupie urządzenia można ściągnąć, a następnie zapisywać w niej dokonane pomiary.

Inteligentna waga łazienkowa

Inteligentna waga łazienkowa — ranking najciekawszych modeli 2023

Chociaż w sprzedaży można znaleźć nowoczesne wagi łazienkowe w wielu wariantach, nie wszystkie modele zapewniają precyzyjne pomiary. Poniższy ranking prezentuje najdokładniejsze i zarazem najlepsze wagi łazienkowe zarówno pod względem funkcjonalności, jakości wykonania, jak i zastosowanego wytrzymałego szkła hartowanego.

Garmin Index S2 - lider wśród wag łazienkowych

Garmin Index S2 to profesjonalna waga łazienkowa z wbudowanym Wi-Fi oraz dostępem do aplikacji w smartfonie. Urządzenie dokonuje pomiaru zarówno tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej, masy kostnej, jak i poziomu nawodnienia organizmu. Maksymalne obciążenie wagi wynosi 181 kg.

Garmin Index S2 umożliwia jednoczesne prowadzenie profili aż 16 użytkowników, dzięki czemu każdy domownik, a także gość może mieć natychmiastowy wgląd w swoje indywidualne dane i ustawić własny, spersonalizowany widok.

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - design, jakość i dobra cena

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 to najlepsza inteligentna waga łazienkowa z niższej półki cenowej. Podobnie jak poprzedni model umożliwia zapamiętanie pomiaru tkanki tłuszczowej do 16 użytkowników.

Waga Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 łączy się za pośrednictwem technologii Bluetooth 5.0. Poza poziomem tkanki tłuszczowej wskazuje ogólną masę ciała, masę mięśni szkieletowych, zapotrzebowanie kaloryczne, BMI i wiele innych parametrów przydatnych w profesjonalnym analizowaniu składu ciała. Maksymalne obciążenie wagi łazienkowej Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 to 150 kg. Dokładność pomiaru waha się w granicach 50 g.

Renpho ES-WBE28WUS - inteligenta waga łazienkowa z Wi-Fi

Renpho ES-WBE28WUS to elektroniczna waga łazienkowa nieco droższa niż model Xiaomi Mi Body Composition Scale 2. Jednak jest to waga diagnostyczna wyposażona w możliwość łączności za pomocą Wi-Fi i analizowanie 13 różnych parametrów. Inteligentna waga łazienkowa Renpho ES-WBE28WUS mierzy poziom tkanki tłuszczowej, masę ciała, zapotrzebowanie kaloryczne, ilość tkanki mięśniowej, masę kości, poziom białka, wiek metaboliczny oraz pomaga w monitorowaniu nawodnienia organizmu.

Szklana waga łazienkowa Renpho ES-WBE28WUS ukazuje też wskaźnik masy ciała BMI oraz BMR ukazujący zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. Wszystkie te funkcje pomagają kontrolować nie tylko wagę ciała, ale i kondycję zdrowotną, co wpływa na lepsze samopoczucie i motywację do zmiany niewłaściwych nawyków.

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy