Spis treści

  O tym, jak ważne są akcesoria fitness, wie każdy, kto włączył je w swoje treningi. Dzięki nim można uniknąć kontuzji, podnieść poziom swojej kondycji fizycznej, zadbać o dobre samopoczucie i wyrzeźbić wymarzoną sylwetkę. Odpowiedni sprzęt fitness do treningu w domu zadba o Twój komfort i sprawi, że trening będzie po prostu przyjemniejszy. Dobry trening nie zawsze wymaga posługiwania się skomplikowanymi maszynami treningowymi - czasami wystarczy kilka gadżetów, by móc przeprowadzić go w domu! Na jakie akcesoria do ćwiczeń w domu warto zwrócić uwagę?

  Akcesoria fitness do wykonywania pomiarów

  Żeby dowiedzieć się, jaki jest skład Twojego ciała oraz jego wymiary, potrzebny będzie profesjonalny sprzęt fitness do pomiarów. Przykładem takiego narzędzia może być miarka do pomiaru ciała z aplikacją Renpho. Dzięki niej będziesz mógł:

  • porównywać progres w zakresie rozwoju mięśni po wykonywaniu ćwiczeń siłowych,

  • śledzić swoje postępy i zapisywać wyniki w historii urządzenia,

  • łatwiej dobierać rodzaj ćwiczeń, które pomogą Ci osiągnąć wymarzone efekty i dobre samopoczucie.

  Miarki i inne urządzenia pomiarowe pozwalają także kompleksowo zadbać trenerom o swoich podopiecznych.

  Inteligentny trening cardio? To możliwe!

  Trening cardio jest niezwykle ważnym elementem każdych ćwiczeń fitness. Do jego wykonania często potrzebny jest sprzęt sportowy, ale nie przejmuj się - nie musisz od razu inwestować w rowery treningowe czy bieżnie. Za doskonały sprzęt fitness do treningu cardio uważane są skakanki. To akcesoria do ćwiczeń, które dają bardzo szeroki wachlarz możliwości w kontekście treningu, jego różnych rodzajów, intensywności i szybkości wykonywania go.

  Podczas ćwiczeń sprawdzi się Renpho inteligentna skakanka R-Q001, która pozwala rejestrować i wyświetlać:

  • czas skakania,

  • ilość skoków,

  • ilość spalonych kalorii.

  Dzięki temu, że skakanki Renpho samodzielnie przeprowadzają tak dużo pomiarów, łatwiej można szacować odpowiednie do swoich możliwości obciążenie treningowe czy liczyć kalorie, wliczając w bilans te, które zostały spalone w czasie ruchu.

  Skakanka będzie przydatna także podczas wykonywania profesjonalnych zestawów ćwiczeń, korzystając np. z filmów nagrywanych przez trenerów. Od teraz codzienne ćwiczenia w domu będą znacznie bardziej efektywne!

  Nawodnienie - podstawa podczas każdego rodzaju treningu mięśni!

  Podstawowe akcesoria fitness to także te, które pozwalają zadbać o nawodnienie. Zawsze miej pod ręką bidon, który będziesz mógł uzupełniać w dowolnej chwili. Doskonale sprawdzi się do tego butelka na wodę Dopper Original Pacific Blue o pojemności 450 ml. Została dodatkowo wyposażona w kubeczek, a Ty możesz korzystać z niej nie tylko podczas ćwiczeń w domu, ale także wyjść wraz z nią do pracy czy na spacer. W końcu nawodnienie jest istotne nie tylko w czasie ruchu, ale w ciągu całej doby!

  Słuchawki bezprzewodowe

  Słuchawki jako podstawa udanego treningu

  Wiele osób, słysząc o sprzęcie sportowym, w pierwszej kolejności wymieni maty fitness, tradycyjny sprzęt sportowy, piłki fitness, plecaki sportowe czy gumy oporowe, jednak czymś, z czego korzysta każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania są słuchawki! Ważne jest to, by:

  • nie wypadały podczas ruchu,

  • były bezprzewodowe, co pozwoli uniknąć plątających się przewodów,

  • działały długo na jednym ładowaniu,

  • oferowały dobrą jakość dźwięku.

  Właśnie takie są słuchawki bezprzewodowe HUAWEI FreeBuds SE 2, zatem jeżeli szukasz prezentu dla bliskiej osoby, która sporo czasu spędza na aktywności fizycznej, będzie to idealny podarunek! Słuchawki to podstawa nie tylko podczas ćwiczeń w domu, ale także wyjść na siłownię, spacerów czy biegania na zewnątrz.

  Zadbaj o regenerację, czyli rozciąganie i masaż!

  Akcesoria do ćwiczeń to nie wszystko, ponieważ równie ważna co ruch, jest regeneracja organizmu. Nie można o niej zapominać, ponieważ wówczas łatwo doprowadzić do przetrenowania, kontuzji lub znużenia i zmęczenia treningiem. Jak o nią zadbać? Przede wszystkim należy dopracować swoją dietę, pilnować odpowiedniej liczby godzin snu, a także rozciągać i masować mięśnie. Pomoże w tym przykładowo Renpho Extend masażer perkusyjny R-C004-BK, który:

  • oferuje aż cztery głowice masujące i cztery poziomy intensywności masażu,

  • pomaga radzić sobie z nadmiernym napięciem mięśni,

  • jest łatwy w użyciu i kompleksowo zadba o Twoje ciało.

  To sprzęt wykorzystywany w rehabilitacji, który jednocześnie doskonale sprawdza się do użytku domowego. Wszystkie akcesoria fitness wymienione w niniejszym zestawieniu znajdziesz w sklepie movemore.pl, który powstał z pasji do ruchu i sprawności fizycznej!

  Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy