Spis treści

    Latarka czołowa to propozycja dla wszystkich, którzy chcą doświetlić przestrzeń przed sobą i jednocześnie mieć wolne ręce. Strumień światła podąża dosłownie za wzrokiem danej osoby, zgodnie z ruchem głowy.

    Dlaczego warto korzystać z latarki czołowej?

    Z latarki czołowej warto korzystać, ponieważ jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Doceniają je sportowcy, miłośnicy jaskiń czy pracownicy. Nie trzeba jej trzymać w ręku, a wiązki światła zawsze zmierzają tam, gdzie akurat obrócimy głowę. Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest, aby mieć wolne ręce, sprawdza się tego rodzaju rozwiązanie.

    Rodzaje latarek czołowych

    Wybierając latarkę czołową należy zwrócić uwagę na to jakie parametry dana latarka posiada. Nie zawsze trzeba kupować najlepszą latarkę czołową, aby sprostała naszym potrzebom. Rozmaite modele oferują różne tryby świecenia, natężenie światła, źródło światła (akumulator lub baterie), czas świecenia oraz różny maksymalny zasięg strumienia.

    Wybór czołówki nie jest prosty, ponieważ jest wiele różnych modeli. Najlepsze latarki czołowe oferują różne tryby świecenia i tryby pracy — najlepszy, gdy maksymalny zasięg jest największy, ale czas świecenia najkrótszy czy tryb eko, który znacznie wydłuży czas pracy, ale zmniejsza się jasność.

    Latarki czołowe zasilane bateriami

    Czołówka zasilana trzema bateriami AAA to propozycja ekonomiczna. Modele te wybierane są przez osoby, które rzadko z nich korzystają. Wymagają one wymiany baterii. Jasność wytwarzanego światła mieści się w przedziale od 100 do 300 lumenów — choć znajdziemy modele z oświetleniem LED do 600 lumenów.

    Latarki czołowe z akumulatorem

    Latarka czołowa zasilana akumulatorem litowo-jonowym (li ion) to alternatywa, która skierowana jest do wszystkich, którzy chcą być pewni, że akumulator w pełni naładowany wytrzyma planowany czas działania. Do zestawu dołączany jest kabel USB, którym zasilamy latarkę tak jak np. smartfona.

    Latarki czołowe na podczerwień

    Dobra czołówka oferuje także światło czerwone. Pozwala ono obserwować wyraźnie nasze najbliższe otoczenie, nie jest widoczne z daleka i nikogo kto na nas patrzy nie oślepia.

    Latarki czołowe do biegania

    W latarkach czołowych do biegania kluczowe są: dobór odpowiedniego systemu zasilania, klasa odporności na wodę i łatwość obsługi. Szczególnie ważne jest to, aby za czołówką przemawiała wygoda jej użytkowania — ważny jest korpus wykonany z lekkich materiałów i regulowany pasek. Bardzo ważna jest dioda LED dająca białą wiązkę światła o odpowiednim zasięgu oświetlenia w ciemności (wyrażana w lumenach).

    Latarka czołowa

    Ranking latarek czołowych - TOP 3

    Najlepsze latarki czołowe charakteryzują się wysoką liczbą lumenów, długim czasem pracy oraz rozmaitymi trybami świecenia. Najczęściej wybierane modele od przodującej marki Ledlenser to:

    Na trzecim miejscu znalazł się model Ledlenser H19R Signature. To latarka czołowa, która daje światło o jasności 4000 lm. Zasilana jest akumulatorem, który zapewnia czas pracy od 3,5 do 20 godzin — zależnie od ustawionego trybu. Zasięg strumienia światła sięga od 80 do 330 metrów. Jest wodoodporna, zgodnie z normą IP68.

    Na drugim jest model Ledlenser HF8R CORE. Jest to nowość na rynku, która jest kolejną propozycją w dobrych pieniądzach zapewnia naprawdę ciekawe parametry. 1600 lm, wodoszczelność zgodna z IP68, białe światło o zasięgu do 210 m i czas pracy na akumulatorze sięgający 3 godzin. Wszystko to sprawia, że jest naprawdę ciekawą propozycją.

    Zaszczytne pierwsze miejsce ma model Ledlenser H19R Core. To najlepsza propozycja ze wszystkich, która należy do czołówki wśród "czołówek". Jest to model premium, który daje światło białe o jasności diody do 3500 lm i zasięgu 300 m. Maksymalny czas pracy na akumulatorze wynosi aż 35 godzin. Obudowa jest solidna i odporna na uderzenia oraz spełnia wymagania normy IP68. Na uwagę zasługują funkcje SLT, Rapid Focus czy Fusion Beam.

    Najmocniejsza latarka czołowa potrafi generować światło w wartości nawet kilku tysięcy lumenów, jednak ten parametr warto dopasować do indywidualnych potrzeb.

    Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy