Podczas jazdy samochodem wszystko może się wydarzyć. Dlatego warto zainwestować w kamerę cofania. Jej zastosowanie wykracza jednak poza obręb parkingu. Możliwość włączenia jej podczas jazdy znacznie zwiększa bezpieczeństwo oraz pozwala na unikanie wyłudzeń — pełniąc taką funkcję jak kamera z przodu.

Dlaczego kamera cofania jest ważna w samochodzie?

W nowszych modelach samochodów osobowych znajdziemy czujniki parkowania, które sygnałem dźwiękowym informują o zbliżaniu się do jakiegoś obiektu oraz coraz częściej kamery cofania, które pokazują obraz za pojazdem. Jednak jeśli nasze auto nie jest wyposażone w takie rozwiązanie fabrycznie, musimy sobie sami poradzić. Bezprzewodowa kamera cofania jest rozwiązaniem na każdą kieszeń, które montuje się szybko i bezproblemowo.

Korzyści korzystania z kamery cofania

Jakie korzyści daje kamera cofania bezprzewodowa do samochodu? Tak naprawdę tego rodzaju urządzenia znacznie poprawiają komfort użytkowania pojazdu oraz bezpieczeństwo i to nie tylko na parkingu. Stanowią "dodatkowe oczy". Dzięki nim pole widzenia znacznie zwiększa możliwości kierowcy i w zamkniętej i na otwartej przestrzeni. Kamera łączy więc bezpieczeństwo i komfort.

Zwiększenie bezpieczeństwa jazdy

Bezprzewodowy zestaw cofania sprawdza się nie tylko na parkingu, ale również w trasie. Monitor wyświetla czysty obraz bez zakłóceń. Zasięg kamer wynosi nawet 50 metrów (a niekiedy są to i większe odległości) i kącie widzenia od 120 do nawet 180 stopni. Sprawia to, że wielokrotnie kamera cofania uzupełnia zestaw lusterek dostępny w pojazdach.

Łatwiejsze parkowanie

Kamery cofania ułatwiają parkowanie, za co odpowiadają linie pomocnicze, które nakładane są na obraz. Doskonała jakość transmisji nawet w gorszych warunkach oświetleniowych jest czym wyróżnia się bezprzewodowa kamera cofania hd. Dzięki temu poradzimy sobie tak w dzień, jak i w nocy.

Zabezpieczenie przed uszkodzeniami na parkingu

Kamery cofania oczywiście pozwalają zmieścić się w liniach. Jednak najważniejszym ich przeznaczeniem jest uchronienie pojazdu przed uszkodzeniami. Nierzadko zdarza się, że trudno jest określić dokładną odległość od auta za nami. Wspomaganie się monitorem uchroni nie tylko nasz samochód od utraty zniżki na polisie, ale także przed uderzeniem tyłem w ścianę, mur czy latarnię.

Kamera samochodowa

Rodzaje kamer cofania

Na rynku dostępne są dwa rodzaje kamer cofania. Pierwsza grupa to rozwiązania przewodowe, drugą cechuje pełna transmisja bezprzewodowa.

Część modeli, takich jak Garmin BC 40 to kamera łącząca się bezprzewodowo z nawigacją Garmina, stanowiącą monitor. Dostępne są także urządzenia, dające możliwość podłączenia do telefonu i transmitowania obrazu bezpośrednio na ekran smartfona. Niektóre montujemy w pionie, ale zdecydowana większość zakładana jest horyzontalnie przy tablicy rejestracyjnej.

Kamera cofania przewodowa vs. bezprzewodowa kamera cofania

W obu przypadkach konieczne jest zasilanie dla kamery i monitora. Jednak łączenie przewodami kamery cofania z monitorem wymaga nie tylko poprowadzenia kabla, ale również jego zamaskowania. Natomiast łączący się monitor z kamerą bezprzewodowo rozwiązuje ten problem.

Bezprzewodowe kamery cofania to alternatywa dla rozwiązań na kablach. Sygnał cyfrowy działa lepiej niż sygnały analogowe. Rozwiązanie bezprzewodowe nadaje się do każdego typu pojazdu, sprawdzi się w samochodach osobowych i ciężarowych.

Jakie cechy powinna mieć dobra kamera cofania?

Doskonała kamera ma wbudowany moduł bezprzewodowy, pozwala na rejestrowanie obrazu w jakości HD i zapisywanie go na karcie pamięci oraz jest do niej dostępna aplikacja mobilna umożliwiająca zrzucanie rekordów na komputer. Do kolejnych cech, które powinno mieć dobre urządzenia należą:

  • łatwy montaż monitora i kamery cofania,

  • obiektywy z dużym zasięgiem i szerokim kątem widzenia,

  • odporność na warunki atmosferyczne,

  • obecność linii pomocniczych na obrazie.

Jeśli jesteś zainteresowany kamerą cofania dowiedz się o produkcie jak najwięcej. Sprawdź jakie ma dane techniczne, jak wygląda sprawa montażu, czy model tylko filmuje, czy również robi zdjęcia. Do jakiego zasilania możesz podłączyć urządzenie (na jakim napięciu działa) oraz czy jest kompatybilna ze smartfonem bądź nawigacją.

Brak komentarzy dla tego wpisu, możesz być pierwszy